چگونه سربرگ اداری حرفه ای طراحی کنیم؟

چگونه سربرگ اداری حرفه ای طراحی کنیم؟

سربرگ اداری لوکس و زیبا می تواند برگ برنده ای در موفقیت پروسه برندسازی شما باشد. در اینجا نکات مهم و حرفه ای در طراحی سربرگ اداری لوکس را به شما آموزش می دهیم: تفاوت بزرگی بین دریافت نامه روی کاغذ سفید معمولی و دریافت آن روی سربرگ اداری که به یک طراحی لوکس و زیبا مزین شده است؛ وجود دارد.

سربرگ اداری شما در واقع به عنوان یک فرصت بازاریابی عمل می کند، فرصتی را برای تعامل با برند فراهم می کند و جدا از هر چیز دیگری، به کلمات موجود در صفحه اعتبار می بخشد.

طراحی هر سربرگ اداری لوکس و حرفه ای می تواند چالش بزرگی برای یک طراح به حساب بیاید. گاهی اوقات طرح سربرگ شما اولین تعاملی است که یک مشتری با شما داشته است، گاهی اوقات نیز همین سربرگ  اداری برای تقویت هویت برند شما استفاده می شود. بسیار مهم است که سربرگی را طراحی کنید که در درجه اول چشم نواز و به یاد ماندنی باشد و همچنین فضای مناسبی برای نوشتار داشته باشد.

اما قبل از پرداختن به ادامه این مقاله لازم تا شما را با هویت برند آشنا کنیم! در صورت تمایل شما می توانید ابتدا مقاله ” شخصیت برند ” را مطالعه کنید و سپس در ادامه به ویژگی های یک سبرگ لوکس می پی دازیم

یک سربرگ اداری حرفه ای چه ویژگی هایی دارد ؟

 • سربرگ اداری نمایانگر شخصیت و هویت کسب و کار شما است؛ در جایی که حضور ندارید.
 • طراحی سربرگ اداری باید از یک هویت یکپارچه و منسجم برخوردار باش و با سایر اوراق اداری همخوانی در طرح و رنگ داشته باشد.
 • اصل سادگی را در طراحی سربرگ اداری باید رعایت کرد.
 • سربرگ اداری باید در دستگاه فکس خوانا باشند.
 • ضخامت کاغذ سربرگ ها ؛ کمی از حد معمول بیشتر در نظر گرفته می شود.
 • سربرگ ها را معمولا بر روی کاغذ تحریر ۸۰، ۱۰۰ و ۱۲۰ گرم چاپ می کنند.
 • بهتر است ضخامت کاغذ پاکت ها بیشتر از گراماژ کاغذ سربرگ ها در نظر گرفته شوند.
 • در طراحی پاکت ها و اوراق اداری می توان از قالب و طرح برش های منحصر بفردی استفاده کرد.
 • در طراحی اوراق اداری حرفه ای می توان از پشت سربرگ و داخل پاکت برای ایجاد یک حس خوب بهره برداری نمود.
 • طراحی اوراق اداری نیازمند دانش مبانی هنرهای تجسمی، رنگ شناسی و تسلط بر نرم افزارهای طراحی گرافیک است.
 • زمان تحویل پروژه های طراحی سربرگ اداری در آریا هنر امروز بین ۳ تا ۷ روز کاری خواهد بود.
 برای سفارش اوراق اداری با بهترین کیفیت کلیک کنید چاپ اوراق اداری در استودیو هنر امروز

 

در ادامه این مطلب به معرفی 10 نکته کاربردی می پردازیم که در طراحی سربرگ ادرای لوکس و حرفه ای به شما کمک کند

1- اصل سادگی را در طراحی رعایت کنید

یکی از مهمترین اصول طراحی سربرگ اداری این است که طرح را تا حد امکان ساده نگه دارید. به خاطر داشته باشید که سربرگ اساسا یک مکانیسم تحویل اطلاعات است. برای مثال ممکن است که فاکتور های فروش و یا درخواست های همکاری خود را بر روی سربرگ هایتان چاپ کنید بنابراین مهم است که سربرگ شما احساس خوبی را منتقل کند، بنابراین در نظر داشته باشید که طراحی سربرگ باید فضای مناسبی را برای ارائه متن و محتوای نامه داشته باشد.

به هر حال از طراحی شما باید در خدمت نمایش گذاشتن محتوا باشد. شاید بد نباشد که از خود بپرسید که آیا طراحی فضای اطراف سربرگ (برای دیده شدن) با محتوا رقابت می کند یا خیر: اگر شک دارید، طراحی سربرگ خود را ساده تر کنید.

2- از نرم افزار مناسب برای طراحی سربرگ استفاده کنید

فتوشاپ تنها ابزار موجود برای طراحی سربرگ نیست؛ مواقعی وجود دارد که استفاده از فتوشاپ به عنوان ابزار طراحی منطقی به نظر می رسد، و طراحی سربرگ با استفاده از فتوشاپ کاملاً ممکن است، اما ابزارهای بسیار مناسب تری برای این کار در دسترس هستند.

اگر بخواهم لیستی را به شما معرفی کنم، در بالای این لیست Illustrator و InDesign قرار دارند. هر دوی این ابزارها دارای کنترل‌های تایپوگرافی عالی هستند و مبتنی بر وکتور هستند، که ترسیم عناصر ساده و تغییر موقعیت آنها را آسان‌تر می‌کنند.

اگر فقط فتوشاپ در دسترس شماست، به خاطر داشته باشید که آثار هنری برای چاپ باید با رزولوشن 300dpi تولید شوند و اگر سربرگ های خود را به صورت چاپ افست چاپ می کنید با همکاران ما در آریا هنر امروز در مورد استانداردهای چاپی مشورت کنید.

استفاده از نرم افزار مناسب در طراحی سربرگ

همچنین بخوانید : رزولوشن چیست ؟

3- در طراحی سربرگ اداری باید پلان بندی را رعایت کنید

نحوه طراحی سربرگ اداری ، مانند طراحی هر کار گرافیکی دیگری، بر روی نحوه انتقال اطلاعات تاثیرگزار است. معمولاً مهم ترین اطلاعاتی که برای برقراری ارتباط با مشتریانتان نیاز دارید باید در پلان اول و با سایز بزرگتری نمایش داده شوند.

در پلان های بعدی اطلاعات تماس شامل شماره تلفن یا آدرس ایمیل و … است. اما آنها به اندازه نام شرکت مهم نیستند. هستند؟ بنا بر این لوگو و نام شرکت شما باید بزرگترین ابعاد را داشته باشند.

در طراحی سربرگ پلان بندی کنید

4- به جزئیات توجه کنید

اگر سربرگ اداری که مشغول طراحی آن هستید به طور خاص برای منشی مدیر عامل است و همیشه فقط توسط او استفاده می شود، شاید منطقی باشد که یک شماره تلفن مستقیم از دفتر کار منشی را روی سربرگ اضافه کنید. یا اینکه اگر در حال آماده سازی سربرگ عمومی تری برای شرکت هستید که برای قسمت های مختلف استفاده می شود، بهتر است تا به جای آن از شماره تلفن عمومی شرکت استفاده کنید.

الزامات قانونی خاصی نیز برای درج اطلاعات وجود دارد، مانند شماره ثبت شرکت. اما فراتر از این الزامات، در نظر بگیرید که چه اطلاعاتی واقعاً ضروری هستند و جزئیات مناسب را در حد کافی در طراحی سربرگ خود اضافه کنید.

توجه به جزئیات در طراحی سربرگ

 

5- طراحی برای پیام رسان ها (مانند واتس اپ و تلگرام)

قبلاً سربرگ ها منحصراً برای چاپ طراحی می شدند. سربرگ هایی که برای چاپ طراحی شده اند باید به صورت حرفه ای چاپ شوند. اما حالا در عصر دیجیتال کاغذ به عنوان یک کالای ارزشمند به شمار می رود که نباید هدر رود. بنابراین بسیاری از شرکت ها نیازمند آن هستند که فایل سربرگ های اداری خود را بصورت دیجیتال داشته باشند.

شما باید پروسه و مسیر استفاده از سربرگ ها را بدانید برای مثال با دانستن این نکته که پرینتر تا لبه برگه چاپ نمی‌کند، باید حاشیه ای سخاوتمندانه در لبه صفحه استفاده کنید.

همچنین بخوانید : نکات طلایی در طراحی اوراق اداری

6- در طراحی، از جلوهای ویژه چاپی استفاده کنید

از آنجایی که روی سربرگ ها فضای زیادی باید برای نوشتن متن های اداری در نظر گرفته شود برای طراحی پشت سربرگ ها می توانید از جلوه های چاپی نهایت بهره را ببرید تا حسی لوکس را به مخاطبتان منتقل کنید.

برای مثال استفاده از افکت طلاکوب، برجسته سازی با کلیشه و یا در نظر گرفتن برش های خاصی بر روی سربرگ ها می تواند گزینه مناسبی برای اضافه کردن جلوه های ویژه چاپی به حساب بیایند.

7- روانشناسی رنگ ها در طراحی سربرگ معجزه می کند

این قانون تقریباً برای هر چیزی که طراحی می‌کنید صدق می‌کند. رنگ یک راه عالی برای جلب توجه مخاطب به قسمت های خاصی در سربرگ شما است. نه تنها می‌تواند یک بخش را برجسته کند، بلکه می‌تواند ایده‌ها و احساسات خاص را نیز به اشتراک بگذارد.

رنگ ابزار بسیار قدرتمندی است که می تواند طرح سربرگ شما را بسازد یا آن را خراب کند. از گزینه های رنگی محدودتری استفاده کنید و از تاثیری که بر طرح سربرگ خود می گذارد نهایت استفاده را ببرید.

اگر شما هم برای چاپ و طراحی سربرگ اداری خودتان نیاز به مشاوره دارید روی ما حساب کنید. آریا هنر امروز با بیش از 10 سال تجربه در زمینه طراحی و چاپ سربرگ های اداری لوکس آماده است تا طراحی اوراق اداری شما را بر عهده بگیرد.

همچنین بخوانید : نکات کلیدی در چاپ پاکت اداری

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم تا شما را با نکاتی آشنا کنیم که این نکات می تواند سربرگ اداری و اوراق اداری شما را جذابتر کند مجموعه آریا هنر امروز با سال ها تجربه در زمینه تبلیغات چاپی می تواند میزبان خوبی برای تبلیغات و خدمات شما باشد. این مجموعه با بهره گیری از متخصصان با تجربه و آشنا به امور تبلیغات، همچنین استفاده از تجهیزات بروز دنیا میزبان برند های بزرگی تا کنون بوده، برای استفاده از خدمات مختلف چاپی می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید

در پایان امیدوارم از نکات گفته شده در طراحی اوراق خود بخوبی استفاده کنید. اگر شما هم در طراحی سربرگ اداری سبک خاصی را دنبال می کنید که توانسته توجه مخاطبانتان را جلب کند می توانید برای ما و سایر علاقمندان به این مقاله اشتراک بگذارید

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *