سفارشات و مشاوره     70 14 576 – 912 (98+)

کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمی دانید !

استودیو هنر امروز > مقاله ها  > کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمی دانید !
کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمیدانید

کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمی دانید !

چاپ کاتالوگ هم مانند انجام هر پروژه سفارشی دیگری قواعد و اصولی دارد که اگر در نظر گرفته نشود ممکن است عواقب بدی را در پی داشته باشد. در این مقاله سعی کردیم تا در خلاصه ترین حالت قواعدی را که نیاز است برای سفارش چاپ کاتالوگهایتان در نظر بگیرید به شما بگوییم، پس در ادامه با ما همراه باشید.


  • محتوا پادشاه است

 

محتوا شامل متن، تصاویر، جداول و نمودارها است. همیشه به خاطر داشته باشید که محتوای شما باید ویژگی هایی نظیر: آگاهی دهنده و ترغیب کننده را توامان داشته باشد. چرا که قصد ما از چاپ کاتالوگ ها ایجاد آگهای در مخاطب و ترغیب او به خرید محصولات و یا خدمات ما است.

در اینجا یک تقسیم بندی وجود دارد: شما می توانید با استفاده از متن، جدول ها و نمودارها آگاهی های لازم را در مخاطب ایجاد کنید و تصاویر با کیفیت و جذاب را بعنوان عامل ترغیب کننده به کار ببندید.

کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمیدانید

کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمیدانید


 

  • طراحی گرافیک کاتالوگ

 

اگر بهترین محتوا را در قالب گرافیکی ضعیفی ارائه کنید، قطعا به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. اینکه پسرخاله یا دختر دایی شما کمی فتوشاپ بلد است به معنای توانایی او در طراحی کاتالوگ نیست. طراحی کاتالوگ امری تخصصی و بسیار حرفه ای ایست که مستلزم داشتن دانش بازاریابی و تلفیق آن با هنر است.


 

اینجا کلیک کنید
∨∨∨∨∨∨∨
نمونه طراحی کاتالوگ

 


  • تعداد چاپ کاتالوگ

 

پیش از شروع کار مشخص کنید که به چه تعداد کاتالوگ نیاز دارید. تجربه نشان داده است که بهترین گزینه تیراژ چاپ کاتالوگ به میزان مصرف یک سال شرکت می باشد. میتوانید این میزان مصرف را به راحتی محاسبه کنید. با در نظر گرفتن تعداد نمایشگاههایی که قرار است در آن شرکت کنید و تعداد مشتریانی که مایل اند کاتالوگهای شما را از طریق پست دریافت کنند، میتوانید به راحتی میزان مورد نیاز خود را محاسبه کنید.


 

  • استراتژی برنده را انتخاب کنید

 

کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمیدانید

کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمیدانید

به این موضوع فکر کنید که کاتالوگ یک ابزار بازاریابی قدرتمند است. که علاوه بر برندسازی، میتواند نقش موثری را در ارتقا فروض محصولات یا خدمات شما ایفا کند. استراتژی شما در چاپ کاتالوگهایتان چیست؟ آیا قصد برند سازی دارید؟ یا میخواهید با نمایش دادن خدمات و محصولات یک گام به فروش آنها نزدیک تر شوید؟

پس باید پیش از اقدام به چاپ کاتالوگ استراتژی مناسب را در جهت بخش بندی کاتالوگ انتخاب کنید و محتوا را بر اساس این استراتژی تولید کنید.


مطالب پیشنهادی: راهنمای چاپ کاتالوگ در تهران { نکات کلیدی در چاپ کاتالوگ }


 

  • برند محبوب؛ برند پر فروش

 

قطعا میدانید که برندهای محبوب فروش بیشتری دارند، کاتالوگ یکی از ابزارهایی است که در جهت برند سازی و ارتقاء برند مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین مخاطب شما باید از کاتالوگ شما خوشش بیاید و در نتیجه باعث افزایش محبوبیت برند شما در نظر مخاطب گردد.


 

  • توزیع مناسب

 

در نظر بگیرید که اگر سفارش چاپ 1000 عدد کاتالوگ را دادید؛ پس از دریافت آن به چه صورت میخواهید آنها را توزیع کنید؟

بدترین کار ممکن این است که بدون در نظر گرفتن استراتژی توزیع اقدام به چاپ کاتالوگ ها کنید و بدتر از آن این است که پس از چاپ کاتالوگ آنها را در شرکت انبار کنید !

موثرترین کار هم این است که با در نظر گرفتن یک شیوه توزیع مناسب، 80 درصد کاتالوگها را در یک بازه زمانی 3 ماهه به دست مخاطب برسانید. این کار معجزه میکند! چرا؟ چون نتیجه ای را که شما پس از یک سال ممکن بود به آن دست پیدا کنید. در 3 ماه متوجه بازخورد آن می شوید و میتوانید با بهبود بخشیدن به این ابزار بازاریابی فروش خود را ارتقا دهید.


 

  • با کیفیت کار کنید در ابعاد مناسب !

 

قطعا چاپ کاتالوگ با کیفیت بالا، تاثیر بیشتری را در مخاطب شما خواهد گذاشت و برند تان را در ذهن او نهادینه خواهد کرد. اما در صورتی که کاتالوگ های شما از کیفیت پایینی برخوردار باشند، آنوقت نه تنها به فروش شما کمک نخواهند کرد، بلکه به نحو موثری در جهت تخریب برند شما نیز عمل میکنند.


تلفن سفارشات و مشاوره:

۶۶۵۷۰۰۳۵

امروز را از دست ندهید !

استودیو هنر امروز

موسسه فرهنگی هنری « آریا هنر امروز » مجموعه ای متشکل از جوانان متخصص و هنرمند است که از سال 1389 تا کنون در حوزه های: طراحی کاتالوگ، عکاسی، فیلم سازی، چاپ و تولید محتوا فعالیت می کنند. ||| امروز را از دست ندهید !

بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت