بیش از 10 نکته مهم در مورد کیفیت محتوای کاتالوگ های چاپی

بیش از 10 نکته مهم در مورد کیفیت محتوای کاتالوگ های چاپی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از صرف هزینه های بسیار زیاد پس از سفارش چاپ کاتالوگ خودتان؛ نتیجه مطلوبی را از کیفیت چاپ و محتوای کاتالوگ های چاپی به دست نیاورده باشید. امروز میخواهیم در مورد اشتباهات رایجی که در چاپ کاتالوگ ها به وجود می آید صحبت کنیم و مهمترین آنها را با شما در میان بگذاریم:


پایین ترین قیمت در چاپ کاتالوگ

خیلی طبیعی به نظر می رسد اگر شما در چاپ کاتالوگهای خودتان به دنبال پایین ترین قیمت ها هستید، در نهایت کیفیت مناسبی را دریافت نکنید.قیمت پایین همیشه به منزله انصاف چاپ خانه یا مجری نیست. بلکه شاخصی است که به شما اعلام میکند که قرار است در پروسه تولید و چاپ کاتالوگ های شما از متریال و ماشین الات با کیفیت پایینی استفاده شود.

5 اشتباه بزرگ در سفارش چاپ کاتالوگها


برای سفارش چاپ کاتالوگ کلیک نمایید


طراحی کاتالوگهای چاپی را دست کم نگیرید

در بسیاری از مواقع بزرگترین اشتباهات چاپی به دلیل رعایت نکردن استانداردهای چاپ توسط طراح به وجود می آید. از جمله این موارد عدم رعایت مارژین و حاشیه اطمینان در برش است.

5 اشتباه بزرگ در سفارش چاپ کاتالوگها


بدون ماکت چاپ نکنید

همیشه قبل از ارسال فایل ها برای چاپ، یک نمونه ماکت تهیه کنید تا ایرادات احتمالی که از چشم سفارش دهنده و طراح کاتالوگ پنهان مانده را بر طرف کنید.

 

5 اشتباه بزرگ در سفارش چاپ کاتالوگها


برای سفارش چاپ جعبه کلیک نمایید


در سفارش چاپ کاتالوگ ها عجله نکنید !

از قدیم گفتند، عجله کار شیطان است به خصوص در چاپ !پروسه چاپ کاتالوگ ها از طراحی تا مرحله پس از چاپ، نیازمند دقت و صرف زمان مناسب برای بررسی و رفع اشکالات احتمالی است.خیلی وقت ها به دلیل نزدیک شدن به ایام نمایشگاه ها و نیاز شرکت ها به چاپ کاتالوگ هایشان، فشار حداکثری را روی مجری می آورند تا به موقع کاتالوگها به نمایشگاه برسد.

اما غافل از اینکه این فشار فورس ماژور احتمال بروز خطاهای انسانی را افزایش می دهد و ممکن است این کاتالوگ ها هرگز به نمایشگاه نرسند. بهترین کار این است که زمان دقیق نمایشگاه را با مجری یا چاپخانه در میان بگذارید و با برنامه ریزی و زمان بندی مناسب، احتمال بروز هرگونه خطای انسانی را کاهش دهید.

 

5 اشتباه بزرگ در سفارش چاپ کاتالوگها


برای سفارش عکاسی صنعتی کلیک نمایید


چاپ افست یا چاپ دیجیتال مسئله این است !

سوال: ممکن است شما به 500 عدد کاتالوگ در ابعاد آ4 نیاز داشته باشید. حالا برای چاپ کاتالوگ های خود چه باید بکنید؟ پاسخ: توصیه اول من به شما این است که پس از پایان مرحله طراحی کاتالوگ از مجری یا چاپخانه بخواهید تا یک نسخه مشابه نمونه اصلی به شیوه چاپ دیجیتال برای شما تولید کند. (البته این کار محدودیت هایی نیز دارد که در صفحه چاپ کاتالوگ به آن اشاره شده است).

بعد از بررسی نمونه چاپ شده، ممکن است ایراداتی به چشم شما بیاید که پیش از آن در مرحله طراحی متوجه آنها نشده بودید. پس باید اصلاحات نهایی را به طراح اعلام کنید و مجددا از نسخه نهایی شده ماکت تهیه کنید و این کار را تا جایی انجام دهید که دیگر هیچ گونه اشتباهی در طراحی کاتالوگ های شما نمانده باشد.

سپس با در نظر گرفتن زمان باقی مانده (البته اگر در چاپ کاتالوگ هایتان با فورس ماژور مواجه هستید) و استعلام قیمت چاپ دیجیتال کاتالوگ و چاپ افست کاتالوگ؛ نسبت به انتخاب یکی از این شیوه ها برای چاپ کاتالوگ هایتان اقدام کنید.یا اگر مشاور مورد اعتمادی در این زمینه دارید، ریش و قیچی را به او بسپارید تا بهترین حالت را برای شما انتخاب کند.


بیشتر بخوانید : ۱۰ نکته طلائی در افزایش کیفیت جعبه مقوایی


محتوا پادشاه است

محتوا شامل متن، تصاویر، جداول و نمودارها است. همیشه به خاطر داشته باشید که محتوای شما باید ویژگی هایی نظیر: آگاهی دهنده و ترغیب کننده را توامان داشته باشد. چرا که قصد ما از چاپ کاتالوگ ها ایجاد آگهای در مخاطب و ترغیب او به خرید محصولات و یا خدمات ما است. در اینجا یک تقسیم بندی وجود دارد: شما می توانید با استفاده از متن، جدول ها و نمودارها آگاهی های لازم را در مخاطب ایجاد کنید و تصاویر با کیفیت و جذاب را بعنوان عامل ترغیب کننده به کار ببندید.

محتوای کاتالوگ های چاپی


طراحی گرافیک کاتالوگ

اگر بهترین محتوا را در قالب گرافیکی ضعیفی ارائه کنید، قطعا به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. اینکه پسرخاله یا دختر دایی شما کمی فتوشاپ بلد است به معنای توانایی او در طراحی کاتالوگ نیست. طراحی کاتالوگ امری تخصصی و بسیار حرفه ای ایست که مستلزم داشتن دانش بازاریابی و تلفیق آن با هنر است.


تعداد چاپ کاتالوگ

پیش از شروع کار مشخص کنید که به چه تعداد کاتالوگ نیاز دارید. تجربه نشان داده است که بهترین گزینه تیراژ چاپ کاتالوگ به میزان مصرف یک سال شرکت می باشد. میتوانید این میزان مصرف را به راحتی محاسبه کنید. با در نظر گرفتن تعداد نمایشگاههایی که قرار است در آن شرکت کنید و تعداد مشتریانی که مایل اند کاتالوگهای شما را از طریق پست دریافت کنند، میتوانید به راحتی میزان مورد نیاز خود را محاسبه کنید.


استراتژی برنده را انتخاب کنید

 

کاتالوگ چاپ نکنید اگر این هفت اصل را نمیدانید

به این موضوع فکر کنید که کاتالوگ یک ابزار بازاریابی قدرتمند است. که علاوه بر برندسازی، میتواند نقش موثری را در ارتقا فروض محصولات یا خدمات شما ایفا کند. استراتژی شما در چاپ کاتالوگهایتان چیست؟ آیا قصد برند سازی دارید؟ یا میخواهید با نمایش دادن خدمات و محصولات یک گام به فروش آنها نزدیک تر شوید؟ پس باید پیش از اقدام به چاپ کاتالوگ استراتژی مناسب را در جهت بخش بندی کاتالوگ انتخاب کنید و محتوا را بر اساس این استراتژی تولید کنید.


برای سفارش طراحی لوگو کلیک نمایید


برند محبوب؛ برند پر فروش

قطعا میدانید که برندهای محبوب فروش بیشتری دارند، کاتالوگ یکی از ابزارهایی است که در جهت برند سازی و ارتقاء برند مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین مخاطب شما باید از کاتالوگ شما خوشش بیاید و در نتیجه باعث افزایش محبوبیت برند شما در نظر مخاطب گردد.


توزیع مناسب

در نظر بگیرید که اگر سفارش چاپ 1000 عدد کاتالوگ را دادید؛ پس از دریافت آن به چه صورت میخواهید آنها را توزیع کنید؟ بدترین کار ممکن این است که بدون در نظر گرفتن استراتژی توزیع اقدام به چاپ کاتالوگ ها کنید و بدتر از آن این است که پس از چاپ کاتالوگ آنها را در شرکت انبار کنید !

موثرترین کار هم این است که با در نظر گرفتن یک شیوه توزیع مناسب، 80 درصد کاتالوگها را در یک بازه زمانی 3 ماهه به دست مخاطب برسانید. این کار معجزه میکند! چرا؟ چون نتیجه ای را که شما پس از یک سال ممکن بود به آن دست پیدا کنید. در 3 ماه متوجه بازخورد آن می شوید و میتوانید با بهبود بخشیدن به این ابزار بازاریابی فروش خود را ارتقا دهید.


با کیفیت کار کنید در ابعاد مناسب !

قطعا چاپ کاتالوگ با کیفیت بالا، تاثیر بیشتری را در مخاطب شما خواهد گذاشت و برندتان را در ذهن او نهادینه خواهد کرد. اما در صورتی که کاتالوگ های شما از کیفیت پایینی برخوردار باشند، آنوقت نه تنها به فروش شما کمک نخواهند کرد، بلکه به نحو موثری در جهت تخریب برند شما نیز عمل میکنند.


 عکس ها

همواره این موضوع را در نظر داشته باشید که استفاده از عکس های اینترنتی بسیار خطرناک هستند، چرا که این اولین راهی است که به ذهن سایر رقبای شما هم می رسد! یک راه برای تهیه تصاویر مناسب در طراحی کاتالوگ خریدن عکس ها از سایت های فروش تصاویر است که معمولا در مورد تصاویر عمومی کاتالوگ کاربرد دارد. اما بهترین راه این است که از یک عکاس صنعتی بخواهید تا از محصولات شما عکسبرداری صنعتی انجام دهد. فراموش نکنید در طراحی کاتالوگ و بروشور عکس ها بیشترین حرف ها را می زنند !


 متن

یا بهتر است بگویم: استراتژی تدوین متن. در طراحی کاتالوگ محصول خود را به درستی و بدون بزرگ نمایی توضیح دهید. همیشه در ابتدا مهم ترین خصوصیات و ویژگی های محصول یا خدمات خود را بیان کنید، سپس مورد به مورد به شرح و تفصیل آنها بپردازید. فراموش نکنید در طراحی کاتالوگ هدف ما پاسخ گفتن به سوالات و ارائه راه حل هاست در کمترین زمان ممکن !


 مشتری ، مشتری ، مشتری

از نگاه مشتریان خود به کاتالوگ نگاه کنید و از خودتان بپرسید: برای چه کسی کاتالوگ طراحی میکنید؟ خدمات یا محصولات شما چه نیازی را در مصرف کنندگان تامین می کند؟ او به چه اطلاعاتی در کاتالوگ شما نیاز دارد؟ چه سوالاتی در ذهن مشتریان بالقوه شما به وجود آمده است؟ چه موانعی بر سر راه خرید کردن از شما وجود دارد؟ روش های همکاری با شما چگونه است؟ درست حدس زدید شما باید به این سوالات در کاتالوگ خودتان پاسخ بدهید. طراح کاتالوگ

حتی اگر یک شرکت تازه تأسیس با بودجه محدود هستید، هرگز خودتان اقدام به طراحی بروشور ها و کاتالوگ هایتان نکنید. (اشتباهی که همیشه اغلب مشتریان قدیمی ما آن را مرتکب شده اند) حتما کار را به یک طراح حرفه ای بسپارید تا با دانش هنری که در اختیار دارد به برجسته تر کردن خدمات یا محصولات شما کمک کند. یک طراح خوب می تواند تمام کننده ی خوبی برای یک قرارداد موفق باشد.


 بیان مزیت ها

اگر نسبت به رقبایتان مزیت دارید آن را با بلندترین صدایی که می توانید در طراحی کاتالوگ هایتان فریاد بزنید. و اگر مزیتی ندارید پس هنوز برای شروع کار عجله نکنید؛ به عقب برگردید ؛ مزیت بسازید ؛ دوباره شروع کنید !


ابعاد کاتالوگ

در طراحی کاتالوگ ها و بروشور ها ابعاد حرف اول را می زند. کاتالوگ ها و بروشور های کوچک و یا با تعداد صفحات کم زیاد جدی گرفته نمیشوند. بنابراین در تولید محتوا پافشاری کنید؛ از تصاویر بزرگ و با کیفیت استفاده کنید و کار را به کارشناس بسپارید !


 جنس صفحات

گلاسه نازک به اندازه گلاسه ضخیم نازیباست. بنابراین روش منطقی این است که در چاپ کاتالوگ بین تعداد صفحات، ابعاد کاتالوگ و ضخامت برگه ها یک توازن منطقی ایجاد شود.


چگونگی تاثیر توزیع کاتالوگ در افزایش ضریب فروش

توزیع

می‌توانید به هر کدام از خریداران محصولات 2 عدد کاتالوگ بدهید. مطمئن باشید آنها در صورت رضایت از مصرف محصول شما؛ یکی را برای خود نگه داشته ودیگری را به دوستان خود خواهند داد. این کار ضریب فروش شما را افزایش می‌دهد.

نمایشگاه ها

در نمایشگاه‌‌ها شرکت کنید و به مراجعه کنندگان کاتالوگ بدهید. این کار ضمن معرفی محصول ضریب فروش شما را افزایش می‌دهد.


بیشتر بخوانید ||| استراتژی های جذاب برای متن کاتالوگ . . .


اگر محصول شما دارای کیفیت مطلوبی است از توزیع بروشور های ارزان قیمت پرهیز کنید.

چاپ کاتالوگفراموش نکنید توزیع تراکت فقط برای شغل‌های محلی بازخورد خوبی دارند،همچنین معمولا مشاغل خدماتی بیشتر از سایر مشاغل از این روش استفاده کرده اند.

نمایندگی

  • به نمایندگان خود در فروشگاه‌ها به تعداد کافی کاتالوگ مرغوب ارائه دهید تا بتوانند در اختیار مشتریان قرار دهند.
  • در جلسات معارفه و پرزنت به تمام اعضای شرکت کننده یک عدد کاتالوگ ارائه کنید. این حرکت قطعاً ضریب فروش شما را افزایش می‌دهد.
  • مشتریان بلقوه خود را شناسایی کنید و بوسیله پست برای آنها کاتالوگ ارسال کنید.
  • در آخر فراموش نکنید بازخورد کاتالوگ‌های شما به شدت به نحوه توزیع آن بستگی دارد. بنابراین برای توزیع و استفاده از آنها برنامه‌ریزی داشته باشید.
  • خساست در توزیع کاتالوگ‌ها هم شما را به جایی نخواهد رساند، پس در توزیع آنها میانه را رعایت کنید تا بهترین بازخوردها را داشته باشید.

تلفن سفارشات و مشاوره:

۶۶۵۷۰۰۳۵

امروز را از دست ندهید !

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاورواتس اپتلگرام