آشنایی با انواع لوگو

آشنایی با انواع لوگو

لوگو به نماد یا طرح دیگری گفته میشود که توسط یک سازمان برای شناسایی محصولات، لباس، وسایل نقلیه و … انتخاب شده است.

شما حتی ممکن است به این موارد فکر نکنید، اما می توانید فوراً لوگوی شرکت های مورد علاقه خود را تشخیص دهید، حتی با یک نگاه چند ثانیه. هفت نوع مختلف از انواع لوگو وجود دارد و طراحی لوگوی شما یک جنبه حیاتی از هویت برند شما است. پس باید بدانید که، مردم دائماً در ارتباط با لوگوی شما هستند. در اینجا هفت نوع مختلف لوگو و زمان استفاده از آنها آورده شده است.

معرفی انواع لوگو

انواع لوگو

1- نماد ها emblems

نمادها معمولا دارای یک کلمه، یک تصویر یا یک علامت در داخل یک شکل هندسی هستند. شما اغلب این سبک از لوگو را در حالی که نشان دهنده مدارس و دانشگاه ها است می بینید. نماد ها (امبلم) اغلب به عنوان “مهر” یا “آل” شناخته می شوند. اگر به فکر استفاده از لوگوی نماد هستید اما به دنبال دور شدن از سبک سنتی و کمی خلاقیت هستید، می‌توانید لوگوی خود را شبیه به روشی که هارلی دیویدسون یا استارباکس طراحی کرده‌اند در نظر بگیرید.

موارد استفاده از آرم نمادها

لوگوهای نماد زمانی ایده آل هستند که می خواهید قدمت و سنت را به تصویر بکشید. اگر به دنبال طراحی لوگویی هستید که نیاز به سایز بندی کوچک داشته باشد، به احتمال زیاد یک نشان انتخاب مناسبی برای شما نیست. زمانی که کلمات در تصاویری به اندازه یک فاویکون باشند، خواندن آنها ممکن است دشوار باشد. فاویکون یک تصویر نمادین کوچک است که نشان دهنده وب سایت شما است که در نوار آدرس مرورگر وب شما یافت می شود.

جهت سفارش طراحی لوگو اینجا کلیک کنید

به همین ترتیب، اگر قصد دارید لوگوی خود را روی لباس هایی مانند کلاه بدوزید، ممکن است بخواهید طرح ساده تری را انتخاب کنید. وقتی صحبت از نمادها به میان می‌آید، چسبیدن به طراحی ساده‌تر باعث می‌شود مطمئن شوید که لوگوی شما به خوبی در تمام موارد بازاریابی شما دیده خواهد شد.

موارد استفاده از آرم نمادها

2- لوگوتایپ (همچنین به عنوان لوگو نوشتاری نیز شناخته می شود)

لوگوتایپ یا لوگوی نوشتاری کاملاً از کلمه یا کلمات نام شرکت تشکیل شده است. این مدل از انواع لوگو پیوند محکمی بین هویت بصری برند و نام شرکت ایجاد می کند. هیچ نماد یا الگوی گرافیکی را در لوگوتایپ نخواهید دید. تایپوگرافی نقش کلیدی در طراحی لوگو تایپ شما ایفا می کند، چرا که تمرکز روی آن خواهد بود.

موارد استفاده از لوگو تایپ

لوگو تایپ برای کسب و کارهای جدیدی که هنوز در حال تثبیت حضور خود هستند بسیار مناسب است (منظور کسب و کارهایی است که شناخته شده نیستند)، انتخاب این مدل از انواع لوگو برای زمانی مناسب تر است که نام شرکت یا برند، کوتاه‌ باشد. اگر نام شرکت یا برند بیش از حد طولانی باشد، لوگوی شما به هم ریخته و نامتناسب به نظر می رسد.

لوگوتایپ ها به راحتی در بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند و درصورتی که با نیازهای برند شما مطابقت داشته باشند، به انتخابی ایده آل تبدیل می شوند. نکته ای که در مورد لوگوهای مبتنی بر تایپوگرافی باید به آن توجه کرد این است که فونت ها از « مُد » پیروی می کنند.

مراقب باشید که فونتی را انتخاب نکنید که به احتمال زیاد چند سال دیگر از مد می افتد. یکی را انتخاب کنید که بی انتها باشد و نیازی به به روز رسانی مداوم نداشته باشد. (فونت های ساده تر معمولا این چنین هستند)

موارد استفاده از لوگو تایپ

3- مونوگرام

مونوگرام شبیه به لوگوتایپ است زیرا مبتنی بر تایپوگرافی است و از حروف تشکیل شده است، اما مونوگرام معمولاً فقط از حروف اول تشکیل شده است در مقابل لوگوتایپی که از نام کامل یک شرکت تشکیل شده است. مونوگرام ها اغلب توسط کانال های تلویزیونی استفاده می شود. HBO، CW، ET، و غیره را در نظر بگیرید. مونوگرام تماماً در مورد سادگی است و مخصوصا برای شرکت هایی که نام آنها طولانی تر است کاربرد دارد.

موارد استفاده از مونوگرام

شبیه به لوگو تایپ، کاربرد مونوگرام ها به دلیل ساده بودن در بازاریابی بسیار آسان هستند. اگر نام شرکتی بلند دارید، قرار دادن آن بر روی اقلام کوچکتر مانند کارت ویزیت یا سایر اقلام مانند لباس دشوار است. یک لوگوی به هم ریخته هرگز ظاهر خوبی برای برند شما نخواهد بود.

موارد استفاده از مونوگرام

4- لوگو تصویری

نماد یا لوگو تصویری، یک لوگوی مبتنی بر نماد است. این مدل از انواع لوگو همان چیزی است که اغلب هنگام تصویربرداری از لوگوی شرکت به ذهن خطور می کند. علامت تجاری واقعی فقط یک تصویر است که به عنوان یک شرکت جدید دستیابی به آن دشوار است.

به اپل یا توییتر فکر کنید، هر دوی این شرکت ها فوراً با لوگوهایشان که اتفاقاً نماد تصویری هستند، قابل تشخیص هستند. هم اپل و هم توییتر از برند قوی برخوردار هستند و این امکان را برای آنها فراهم می کند تا از تصاویر برای لوگوی خود استفاده کنند.

موارد استفاده از لوگوی تصویری

لوگوهای تصویری زمانی بهتر مورد استفاده قرار می گیرند که قبلاً یک برند معتبر دارید، اگرچه این یک قانون سختگیرانه نیست که باید از آن پیروی کنید. اگر نام شما بیش از حد طولانی است، می توانید به طور موثر از تصاویر برای انتقال آنچه کسب و کارتان انجام می دهد استفاده کنید. آنها همچنین می توانند برای برانگیختن یک احساس دلخواه از مخاطبان شما استفاده شوند. در واقع اگر برند یا نام شرکت شما شناخته شده است، لوگوی تصویری میتواند گزینه مناسبی برای طراحی لوگو شرکت شما باشد.

موارد استفاده از لوگوی تصویری

5- لوگوی انتزاعی

یک لوگوی انتزاعی از این نظر شبیه به یک لوگوی نماد است که مبتنی بر تصویر است، اما نشان دهنده یک تصویر واقعی نیست، بلکه انتزاعی است. لوگوهای انتزاعی منحصربه‌فرد هستند و معمولاً به یاد ماندنی می‌شوند، چیزی که می‌خواهید برای آگاهی از برند خود به آن برسید. انتخاب این مدل طراحی از انواع لوگو تضمین می کند که هیچ شرکت دیگری آرم مشابهی نخواهد داشت.

موارد استفاده از لوگوی انتزاعی

اگر به دنبال استفاده از یک لوگوی مبتنی بر تصویر هستید اما به نظر می رسد هیچ تصویری مناسب برند شما نیست، یک لوگوی انتزاعی را در نظر بگیرید. لوگوهای مبتنی بر تصویر به خوبی کار می کنند زیرا برند شما را در یک تصویر فشرده می کنند، با این حال، آرم های انتزاعی شما را به تصویری از چیزی که فورا قابل تشخیص است محدود نمی کند. آنها به شما آزادی های خلاقانه می دهند تا چیزی منحصر به فرد برای برند خود طراحی کنید.

موارد استفاده از لوگوی انتزاعی

6- مسکات Mascot

لوگوی مسکات به ظاهر شبیه به نمادها و لوگوهای انتزاعی است زیرا همه آنها مبتنی بر تصویر هستند. اما لوگوی مسکات فقط هر تصویری نیست، بلکه به طور خاص یک شخص (یا حیوان) را در سبک های متفاوت به تصویر می‌کشد.

موارد استفاده از لوگوی مسکات

آرم‌های مسکات Mascot برای شرکت‌هایی که خانواده‌ها یا کودکان را هدف قرار می‌دهند عالی هستند، زیرا سرگرم‌کننده هستند و حال‌های مثبت و شادی‌بخش را به وجود می‌آورند. لوگوی مسکات نیز می تواند با شرکت شما تغییر کند، زیرا همچنان به رشد و تکامل خود ادامه می دهد. از آنجایی که مسکات ها دوست داشتنی هستند، اگر شرکت شما طرفداران جدی ندارد، باید از این لوگو تایپ اجتناب کنید.

موارد استفاده از لوگوی مسکات

7- لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی؛ لوگویی است که از انواع لوگو تشکیل شده است، اگر ترکیبی از انواع لوگو ها را بخواهید می توانید از این گزینه استفاده کنید. در صورت تمایل، این لوگوها می توانند از متن و تصویر تشکیل شده باشند. هیچ قانون مشخصی در مورد طراحی انواع لوگو وجود ندارد. اگر بخواهید چندین نوع لوگو را ترکیب کنید، می توانید. اگر می خواهید هم می توانید به یک نوع واحد از لوگو بچسبید.

موارد استفاده از لوگو ترکیبی

لوگوهای علامت ترکیبی برای زمانی که نمی خواهید فقط یک نوع لوگو را انتخاب کنید عالی هستند. یک لوگو با عناصر متعدد می تواند به راحتی با شرکت شما مطابقت داشته باشد. اگر به دنبال طراحی اولین لوگوی شرکت خود هستید، هر کدام از انواع لوگو ها میتواند برای شما مناسب باشد.

اما به یاد داشته باشید که در نهایت، هر کدام از انوع لوگو را که انتخاب کنید در آینده میتوانید آن را ریدیزاین یا بازطراحی نمایید. مطمئناً شما می خواهید بهترین لوگو را برای برند خود طراحی کنید، اما بسیاری از برندهای موفق چندین بار ریدیزاین برندینگ قابل توجهی را پشت سر گذاشته اند و با لوگوهایی کاملاً متفاوت از زمانی که شروع کردند ظاهر شدند. اجازه ندهید تخیل شما را محدود کند.

حالا اگر تصمیم خود را گرفته اید و متوجه شده اید که کدام یک از انواع لوگو برای شما مناسب است میتوانید آن طراحی آن را به یک طراح حرفه ای واگذار کنید. آریا هنر امروز آماده است تا با در اختیار داشتن تیم حرفه ای، انواع طراحی لوگو را با در نظر گرفتن ویژگی های برند شما ارائه نماید. با ما در ارتباط باشید.

منبع: https://www.printivity.com/insights/2020/08/26/7-logo-types/

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *