طراحی پوستر و چاپ پوستر یکی از بهترین شیوه های تبلیغاتی می باشد که باعث دیده شدن و معرفی واحدهای تجاری و شرکت­ ها  می شود.

پوستر poster یا دیوارکوب، که به آن اعلان، آفیش و پلاکات نیز می‌گویند، صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آنها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده‌است.

پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها یا دیگر سطوح عمودی طراحی می شوند.


هزینه چاپ پوستر

هزینه چاپ پوسترها به عواملی نظیر ابعاد، تعداد و نوع کاغذ مورد استفاده بستگی دارد. طبیعتا هر چه ابعاد پوستر بزرگتر باشد یا تعداد چاپ پوستر بیشتر شود؛ هزینه چاپ پوستر ها نیز افزایش پیدا می کند. همچنین نوع کاغذ مورد استفاده نیز در هزینه چاپ کاتالوگ ها بسیار موثر است. کاغذهایی نظیر تحریر 80 گرم ؛ گلاسه 90 گرم ؛ گلاسه 135 گرم و گلاسه 150 گرم از جمله رایج ترین کاغذ هایی هستند که در چاپ پوستر مورد استفاده قرار می گیرند. [qodef_button size=”” type=”” text=”تعرفه طراحی پوستر” custom_class=”” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” link=”https://www.studioemrooz.com/تعرفه-طراحی-گرافیک/” target=”_blank” color=”white” hover_color=”white” background_color=”red” hover_background_color=”black” border_color=”” hover_border_color=”black” font_size=”” font_weight=”” margin=””]

اجزای اصلی پوستر کدامند؟

محتوای اصلی پوستر را ایده و تفکر حاکم بر طراحی آن شکل می دهد. اجزای مختلف پوستر ها شامل رنگ، طرح اصلی، بافت و متن می شود. که هر کدام از آنها دارای اهمیت و جایگاه خاصی است که باید به اندازه کافی به آن پرداخته شود. مهمترین ویژگی و کارکرد پوستر انتقال پیام و مفهوم است. زیبایی بصری، خوانایی نوشته ها نیز از جمله دغدغه هایی است که طراحان را به خود مشغول میکند. پوسترها ممکن است برای جلب توجه یا اطلاع‌رسانی بر روی دیوارها چسبانده شوند. اهداف طراحی پوسترها چند منظوره است، یک پوستر ممکن است برای تبلیغات باشد یا برای تکثیر یک اثر هنری با هدف اقتصادی و فرهنگی و فروش ارزان قیمت از آن استفاده شود. از پوسترها برای امور آموزشی استفاده زیادی می‌شود.

برای سفارش عکاسی صنعتی و دیدن نمونه کارهای ما کلیک کنید


انواع پوستر

پوسترها بنا به دلایل متعددی سفارش داده می شوند. هر پوستر بنابر نوع کاربری که دارد به چند دسته مختلف تقسیم می شود:
 • پوسترهای معرفی محصول،
 • پوسترهای تبلیغاتی برای نامزدهای انتخاباتی،
 • پوستر فیلم،
 • پوستر ساده،
 • پوسترمذهبی،
 • پوسترهای ورزشی،
 • پوسترهای اطلاع رسانی (نمایشگاه ها)
و … همگی از انواع مختلف پوستر ها به حساب می آیند.

طراحی پوستر مذهبی

پوسترهای مذهبی پوسترهای اند که با فکر و ایده هنرمند در بسیاری از هیئت‌ها و مراسمات عزاداری، حتی مجالس شادی و عید طراحی می‌شود. در این نوع پوسترها هدف از طراحی پوستر تنها برگرفته از نمادهای مذهبی و مراسمات مذهبی مانند عاشورا ، اربعین ویا مراسم های شادی مانند عید فطر و عید قربان است و برای نشان دادن عناصر مذهبی بکار گرفته میشوند. در این نوع پوسترها از فونت های عربی و نستعلیق و ادعیه های دینی مورد استفاده قرار گرفته و با توجه به نوع مراسم این پوسترها حاوی اطلاعات مخصوص به خود می باشد.

طراحی پوستر فیلم

پوستر فیلم ، تاتر و یا سریال به منظور اطلاع رسانی در خصوص انتشار آن فیلم ، تاتر و یا سریال در سینما ، بروی پرده تاتر و یا شبکه های خانگی می باشد. در این نوع طراحی پوستر ، ما عکس های بازیگران را به همراه صحنه هایی از نقاط عطف فیلم و یا سریال در پوستر دخیل خواهیم کرد. در طراحی پوستر فیلم و سریال باید تم داستان و سناریو با روانشناسی رنگ ها به مخاطبین انتقال داده شود. برای مثال در فیلم های ژانر وحشت باید از رنگ های قرمز و مشکی بیشتر استفاده شود و در فیلم های درام و عاشقانه از رنگ سبز و صورتی بیشتر بهره می بریم. از طرف دیگر در پوستر های فیلم باید بازیگران مطرح آن فیلم و یا سریال برای فروش بیشتر آن به صورت بولد شده و واضح در پوستر بیایند.  

طراحی پوستر ورزشی

در چاپ و طراحی پوستر ورزشی معمولا هدف چاپ پوستر انتقال یک اتفاق ورزشی مهم به مخاطب است. برای مثال اگر در یک مسابقه ورزشی تیم مطرحی شکست بخورد کلمه “شکست دور از انتظار” به صورت بزرگ و با فونت قرمز در کنار عکس ناراحتی بازیکنان در زمین مسابقه نمایش داده می شود. همچنین میتوان در پوسترهای ورزشی علاوه بر نتایج مسابقات ، عکس یک تیم ورزشی محبوب فوتبال ، بسکتبال و یا هر تیم ورزشی دیگری را به چاپ رسانید. از گذشته تا به حال عکس های تیم های محبوب فوتبالی در قالب یک پوستر در اتاق تک تک ما بوده و هست. همچنین میتواند عکس بازیکنان مختلف هم به صورت یک پوستر به چاپ برسد.  

برای سفارش طراحی کاتالوگ کلیک کنید


چاپ پوستر

پوستر ها در ابعاد متفاوتی چاپ می شوند. ابعاد هایی نظیر 50 در 70 سانتیمتر، آ3، آ4 و …

اما قالبا پوسترها امروزه درابعاد آ4 و آ3 طراحی و چاپ می شوند.

معمولا پوسترها را روی کاغذهای گلاسه و تحریر چاپ می کنند و گاها بر روی آن از پوشش های سلفن و یووی بهره می برند.

چاپ پوستر دیواری

پوستر دیواری دیوارپوشی است مانند کاغذ دیواری با این تفاوت که طرحهای روی آن مانند پوستر از یک شکل و موضوع کامل و بزرگ مانند تصویری از یک ساحل و یا عکسی از یک درخت و منظره اطراف آن تشکیل شده است. پوستر های دیواری مانند دیگر محصولات دکوراسیون های داخلی اگر چه از مزایای بیشماری دارد، اما یادتان باشد که در صورت انتخاب و استفاده ای نامناسب می توانند معایبی را برای شما به همراه آورند که از مهم ترین مزایا و معایب پوستر دیواری می توان به تاثیر آن در بزرگ و یا کوچک نشان دادن محیط اشاره کرد. اکثر تصاویر چاپ شده بر روی پوستر دیواری ها سه بعدی بوده و به همین خاطر به پوستر دیواری سه بعدی خطاب می شوند که بعضیی افراد به اشتباه آن را کاغذ دیواری سه بعدی می نامند.

مزایای پوستر دیواری

 • ماندگاری بالا
 • قیمت پایین
 • ماندگاری در رنگ
 • قابل شستشو
 • امکان نصب آسان
 • امکان چاپ سفارشی و اختصاصی
 

برای سفارش طراحی بروشور کلیک کنید


چاپ پوستر ارزان و با کیفیت

چاپ پوستر و قیمت تمام شده آن بستگی به موارد زیادی دارد که از جمله می توان به سایز پوستر ، نوع کاغذ بکار رفته در آن و کیفیت رنگ و نوع دستگاه چاپ کننده آن خواهد داشت. ما در استودیو هنر امروز برآنیم تا با چاپ پوستر هایی که علاوه بر اینکه از قیمت مناسب و ارزانی برخوردارند ، بلکه کیفیت پوستر هم مدنظر ما هست و اولویت ما چاپ پوستر ارزان و با کیفیت به مشتری است. ما با توجه به بودجه مشتری پلن ها و انتخاب های متنوعی را در اختیارش قرار خواهیم داد تا تمام افراد با هر بودجه ای از خدمات چاپ پوستر ما بهره مند شوند.

فرآیند اجرای سفارشات طراحی و چاپ پوستر

مراحل اجرای سفارشات طراحی

برای دیدن تعرفه طراحی پوستر کلیک کنید


چرا طراحی پوستر در استودیو هنر امروز؟

1- چون با تجربه هستیم

مجموعه ما از سال 1389 به طور تخصصی در حوزه طراحی و چاپ پوستر مشغول به فعالیت است و بیش از 50 نمونه طراحی پوستر را در کارنامه خود ثبت کرده است.

2- تعرفه مناسبی را انتخاب کرده ایم

از آنجایی که می دانیم، یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر میزان و حجم سفارشات، پارامتر قیمت است؛ سعی کردیم تا با انتخاب منصفانه ترین قیمت ها بکوشیم تا رضایت سفارش دهندگان را جلب کنیم.

3- خوش قول هستیم

برای ما هر پروژه طراحی یک قصه جدید است که باید برای اجرای آن یک سناریو تهیه کرد و در درجه اول زمان بندی دقیق و تقسیم کار مناسب را انجام داد.

4- فایل لایه باز کاتالوگ

یکی از متمایز ترین خدمات ما در استودیو هنر امروز تحویل پروژه‌های نهایی بصورت فایل های لایه باز است. بنابراین شما بدون داشتن هیچ گونه دغدغه‌ای می توانید پس از پایان مرحله طراحی، فایل‌های خود را بصورت لایه باز دریافت نمایید.

5- متخصص هستیم

تمام پرسنل ما در استودیو هنر امروز افراد جوان و تحصیل کرده در رشته های مرتبط با حوزه فعالیتشان هستند که با استفاده از نیروی جوانی، تخصص توام با تجربه تمام تلاش خود را به ارائه خدماتی متمایز معطوف کرده اند.

6- بیش از 200 مشتری راضی داریم

اجرای بیش تاز 650 پروژه موفق + تجربه 10 ساله + استفاده از نیروهای متخصص + قیمت های مناسب + خوش قولی ؛ همگی جزء عواملی هستند که مشتریان ما را پس از اجرای نهایی کار، خوشحال و راضی نگه می دارند.

برای سفارش چاپ جعبه و دیدن نمونه کارهای ما کلیک کنید


تلفن سفارشات و مشاوره: 66570035 امروز را از دست ندهید !

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.