چاپ جعبه محصولات

چاپ جعبه با کیفیت بالا ؛ با تاثیر مثبتی که در ذهن مصرف کنندگان میگذارد، تداعی کننده برتری برند شما نسب به سایر محصولات مشابه خواهد بود. بنابراین اهمیت طراحی و چاپ جعبه با کیفیت بالا بر هیچ کسی پوشیده نیست. طراحی جعبه اختصاصی با کیفیت بالا در کنار چاپ کاتالوگ یکی از روش هایی است که می تواند در میزان دیده شدن یک محصول تاثیر بالایی داشته باشد.
 • چاپ انواع جعبه تک رنگ تا 6 رنگ
 • چاپ انواع جعبه های متالایز
 • بهره گیری از انواع قفل ها و بازشو های متفاوت
 • چاپ و طراحی جعبه در ابعاد دلخواه
 • استفاده از انواع مقوا در ابعاد و گراماژ مختلف
اگر محصول با کیفیتی برای عرضه داشته باشید چاپ و طراحی جعبه بسته بندی خلاقانه و با کیفیت می تواند شما را نسبت به رقبایتان از پیش برنده کند.

فرم محاسبه هزینه چاپ جعبه

مرحله 1 از 4

نام و نام خانوادگی(Required)
برای مثال: جعبه شامپو برند X

نمونه جعبه های چاپ شده توسط آریا هنر امروز

قیمت چاپ انواع جعبه

عوامل متعددی در قیمت چاپ جعبه ها موثر هستند. از جمله این موارد می توان به تیراژ  چاپ، نوع مقوا، ابعاد جعبه و خدمات پس از چاپ اشاره نمود.

شما می توانید برای دریافت استعلام قیمت چاپ و طراحی جعبه با کارشناسان ما تماس بگیرید تا همکاران ما با در نظر گرفتن ابعاد و نوع مقوای مصرفی؛ ضمن ارائه مشاوره در خصوص چاپ و طراحی جعبه، اقدامات لازم را جهت ارائه پیش فاکتور انجام دهند.

اگر شما هم برای سفارش طراحی و چاپ اختصاصی جعبه و کارتن، برای محصولات خودتان به دنبال یک تیم کاملا حرفه ای می گردید، درست انتخاب کرده اید. آریا هنر امروز با نزدیک به یک دهه فعالیت در عرصه طراحی و چاپ انواع جعبه های مقوایی و لمینتی و جعبه های متالایز آماده است تا بهترین خدمات چاپ و طراحی جعبه را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

سوالات متداول در مورد سفارش طراحی و چاپ جعبه

بله، یکی از متمایزترین خدمات ما در آریا هنر امروز این است که پس از پایان پروژه و انجام تسویه حساب نهایی، فایل های طراحی بصورت لایه باز به مشتری تحویل می دهیم.

۵۰ درصد از مبلغ صورتحساب، بعنوان پیش پرداخت و ۵۰ درصد الباقی پس از پایان کار دریافت می شود.

بله، امکان ثبت سفارشات هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین قابل انجام است. هر چند که ما ترجیح می دهیم برای پروژه اول، یک جلسه حضوری برگزار کنیم.

بله، در صورتی که سفارش دهنده هم مایل به انجام قرارداد باشد. بستن قرارداد محاسن زیادی را برای دو طرف دارد، که مهم ترین آن مشخص شدن چهارچوب های همکاری و جزئیات اجرای پروژه است..

زمان تحویل پروژه های چاپ جعبه بسته به حجم و گستردگی سفارشات از ده روز تا یک ماه متغیر است. طبیعتا پروژه های سنگین تر، زمان بیشتری را برای اجرا نیاز دارد. اما به طور معمول پروژه ها ظرف مدت 10 الی 30 روز کاری به اتمام می رسند و تحویل داده می شوند.

بله، مجموعه ما با در اختیار داشتن چاپخانه مجهز و با پرسنل مجرب، تمام خدمات چاپ جعبه ها از جمله چاپ جعبه های متالایز را نیز بر عهده می گیرد.

چاپ و طراحی جعبه دوربین مدار بسته

جعبه (بسته بندی) چیست؟

جعبه محفظه ای است که از دو بخش جداره و درب ساخته شده و مهمترین وظیفه آن محافظت محصول از هنگام تولید تا زمان مصرف است. جعبه ممکن است بطور موقت یا بصورت دائمی همراه با محصول مورد استفاده قرار بگیرد. به همین تناسب جعبه ها را در متریال های مختلف تولید می کنند. برای مثال جعبه ابزار را از فلز و جعبه لوازم آرایشی را از انواع مقوا می سازند. یکی از مهمترین ویژگی جعبه ها؛ تناسب بین محصول و مواد بکار رفته در تولید جعبه است.

کارکرد چاپ جعبه در بازاریابی و فروش محصولات

بهترین محصولات در بسته بندی های ضعیف فروش نخواهند رفت؛ اما بدترین محصولات را می توان در یک جعبه لوکس بفروش رساند. ویترین فروشگاه ها مملو از محصولات برندهای مختلف با تنوع جعبه های متفاوتی است که در جلب توجه مشتری با یکدیگر رقابت می کنند. بنابراین چاپ یک جعبه لوکس می تواند محصول را در معرض توجه بیشتری قرار دهد و حس اطمینان را در مصرف کننده به وجود آورد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که محصولی را فقط برای اینکه از لحاظ بسته بندی ظاهر مناسب و لوکس تری نسبت به سایر محصولات مشابه داشته را انتخاب کرده باشید. کیفیت چاپ جعبه در ویترین به خریدار اطلاعات بسیار زیادی را ارائه می دهد، برای مثال به خریدار اعلام می کند که این جعبه حاوی محصول گران قیمت و با کیفتی است یا خیر.

انجام محاسبات دقیق

تا انتهای پروژه در کنار شما

بهترین مشاوره در اختیار شماست

استفاده از بهرترین متریال ها

پروژه موفق طراحی و چاپ محصول
بیش از 0
نمونه های چاپ و طراحی جعبه های DVR و دوربین های مدار بسته

انواع چاپ جعبه​

چاپ جعبه مقوایی

پر تیراژ ترین و بیشترین حجم تولیدات جعبه مربوط به جعبه های مقوایی می شود. این نوع از جعبه ها که دارای تنوع بسیار بالایی هستند، امکان ایجاد تناسب بین محصولات مختلف با متریال چاپ را فراهم می کنند. برای مثال در صنایع غذایی از مقوای گلاسه؛ در صنایع دارویی از مقوای ایندل برد و در صنایع غیر بهداشتی نیز از مقوای پشت طوسی استفاده می کنند. معمولا از انواع پوشش های سلفون مات یا براق، یووی موضعی و ورنی برای پوشش سطح جعبه ها استفاده می شود.

بهترین نوع پوشش سطح جعبه ها سلفون مات یا براق است که از ورود رطوبت نیز به داخل جعبه جلوگیری می کند. کمترین میزان چاپ جعبه مقوایی با درنظر گرفتن ابعاد محصول 1000 عدد است.

چاپ جعبه لمینتی

جعبه لمینتی به نوعی از جعبه گفته می شود که برای ایجاد استحکام بیشتر چند لایه مقوا را بر روی یکدیگر لمینت می کنند و طرح اصلی را بر روی لایه بیرونی چاپ می کنند. چاپ لمینتی برای بسته بندی محصولات سنگین تر مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین هرچه وزن محصول بیشتر باشد از نوع ورق متفاوتی برای لمینت استفاده می شود. متداول ترین لایه بیرونی برای جعبه های لمینتی؛ مقوای پشت طوسی 180 یا 230 گرم است. ورق کارتن را در جعبه های لمینتی در انواع مختلفی و بر مبنای فلوت ها دسته بندی می کنند. نام گذاری ورق های کارتن بر مبنای حروف انگلیسی A، B، C و … انجام می شود. ورق های ایفلوت، بی فلوت، سی فلوت، ای فلوت، اف فلوت که هر کدام جهت موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال ورق A فلوت برای وسایل بسیار حساس و شکننده مانند LCD ها استفاده و ورق F فلوت برای مقسم داخل جعبه ادکلن استفاده می شود. کمترین میزان چاپ جعبه لمینتی با درنظر گرفتن ابعاد محصول 1000 عدد است. پوشش سطح رویی درجعبه های لمینتی حتما باید سلفون مات یا براق باشد تا از شکنندگی کاغذ و همچنین از ورود رطوبت به داخل جعبه جلوگیری کند. همچنین گاهی از یووی موضعی نیز برای پوشش سطح جعبه ها استفاده می شود

چاپ هارد باکس یا جعبه سخت

محصولات گرانقیمت و با ارزش بالاتر را در جعبه های محکمتر و مقاوم تری بسته بندی می کنند. این نوع از جعبه ها که هارد باکس نامیده می شوند دارای یک لایه مقوای ضخیم (مقوای کرجی) در مرکز هستند که اطراف آن را با لایه هایی از کاغذهای نازکتر پوشش می دهند. این لایه از کاغذهای نازک تر باید حتما دارای پوشش سلفون باشند تا از شکنندگی کاغذ و نشت رطوبت به داخل جعبه جلوگیری کنند. جعبه های لمینتی را می توان در انواع درب جدا و درب پیوسته تولید نمود. کمترین میزان چاپ جعبه سخت یا هارد باکس با درنظر گرفتن ابعاد محصول 500 عدد است.

نرم افزارهای طراحی جعبه

نرم افزارهای متفاوتی در طول طراحی جعبه ها مورد استفاده قرار می گیرند. به طور معمول برای طراحی قالب دایکات جعبه ها از نرم افزار اتوکد استفاده می شود و برای طراحی گرافیک جعبه ها نیز نرم افزارهایی نظیر فتوشاپ، ایلاستریتور و کورل دراو مورد استفاده قرار می گیرند. البته برای طراحی قالب دایکات می توان از نرم افزارهای بُرداری نظیر ایلاستریتور و کورل دراو نیز استفاده نمود. اما بهتر است تا هر بخش را در نرم افزار تخصصی آن انجام داد تا نتیجه بهتری به دست آید.

مراحل چاپ جعبه مقوایی

1- طراحی جعبه

یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل تولید جعبه؛ طراحی ساختار قالب جعبه و طراحی جعبه است. طراحی گرافیک جعبه در صورتی که توسط طراح حرفه ای طراحی شده باشد دارای استاندارهای و کیفیت های بصری بسیار بالایی خواهد بود که در نتیجه منجر به افزایش ضریب اطمینان مخاطب و افزایش فروش خواهد شد. همچنین در میزان دورریز کاغذ و کاهش پرت تولید نیز بسیار موثر خواهد بود.

2- ساخت ماکت

پس از طراحی گرافیک جعبه، ساخت ماکت و نمونه اولیه پیش از چاپ نهایی جعبه است. در این مرحله با استفاده از همان نوع مقوایی که قرار است در چاپ جعبه در تیراژ بالا مورد استفاده قرار بگیرد؛ یک نمونه ساخته می شود تا ایرادات و نواقص احتمالی آن برطرف شود.

3- ساخت قالب دایکات و چاپ پوستر جعبه

در مرحله بعدی بر اساس ماکت تایید شده سفارش ساخت قالب دایکات یا لترپرس به قالبسازی داده می شود. در این مرحله بر اساس ابعاد قالب طراحی جعبه نیز بصورت پوستر بر روی مقوای مناسب چاپ می گردد.

4- مرحله روکش جعبه

در این مرحله پوستر چاپ شده بر اساس سفارش تایید شده ی مشتری روکش میگردد. انواع روکش هایی نظیر سلفون مات یا براق، یووی سیلندری یا موضعی و … معمولا مورد استفاده قرار می گیرند.

5- مراحل پس از چاپ جعبه

مراحل پس از چاپ جعبه متفاوت است و بر اساس نوع جعبه ممکن است مراحل کاملا متفاوتی را طی کند. برای مثال در جعبه های مقوایی ایندر برد پس از روکش پوستر؛ با دستگاه لترپرس یا دایکات طرح برش مورد نظر را بر روی مقوا پیاد سازی می کنند.

6- جعبه چسبانی

یکی از مراحل مشترک در تولید و چاپ باکس محصول، مرحله جعبه چسبانی است. در این مرحله انواع جعبه های ته قفلی یا لاک باتم، جعبه های دارویی و… به وسیله دستگاه جعبه چسبانی چسبانده میشوند.

دسته بندی جعبه ها بر اساس نوع قفل جعبه

 • جعبه با درب ساده یا دارویی
 • جعبه با کف لاک باتم
 • جعبه با قفل کیبردی
 • جعبه درب و کف جدا از هم
 • جعبه قفلی

انواع مقواهای مورد استفاده در چاپ جعبه ها

 • مقوای گلاسه
 • مقوای پشت طوسی
 • مقوای پشت سفید
 • مقوای ایندربرد
 • مقواهای فانتزی نظیر کتان و فابریانو
 • مقوای کرافت

انواع متداول پوشش در چاپ جعبه ها 

 • یووی سیلندری
 • سلفون مات و براق
 • سلفون مخملی
 • یووی موضعی براق
 • طلاکوب یا نقره کوب
 • پنجره های طلقی یا سلفونی شفاف
نمونه های طراحی و چاپ جعبه متالایز آرایشی

برای مشاهده تعرفه طراحی جعبه کلیک کنید

عوامل تاثیر گذار در قیمت چاپ جعبه

عوامل متعددی در قیمت تمام شده هر جعبه وجود دارد. مهمترین آنها عبارتند از:

هرچه ابعاد جعبه بزرگتر باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود.

مقواهای مختلف دارای کیفیت ها و ویژگی های متفاوتی هستند که هر کدام متناسب با کیفیت چاپ و استحکام؛ قیمت های متفاوتی دارند.

جعبه های هاردباکس از گرانترین نوع جعبه های چاپی به حساب می آیند، پس از آن جعبه های لمینتی هستند و ارزانترین چاپ جعبه ها مربوط به چاپ جعبه مقوایی است.

هر چه تعداد چاپ جعبه افزایش پیدا کند هزینه های تولید کاهش پیدا می کنند. در نتیجه قیمت تمام شده برای چاپ جعبه نیز کاهش می یابد.

تولید کارتن مادر

چاپ کارتن مادر

جعبه مقوایی یا جعبه لمینتی محصولات را در تعداد 12 یا 15 عدد در داخل جعبه های بزرگتری از جنس کارتن قرار می دهند که به آنها کارتن مادر گفته می شود. کارتن مادر نقش بسزایی در جهت تسهیل حمل و نقل و انبارداری محصولات ایفا می کند. کارتن های مادر را در انواع مختلف 3 لایه، 5 لایه و 7 لایه تولید می کنند. کارتن مادر 3 لایه مقاومت لازم برای تحمل محصولات تا وزن 10 کیلوگرم؛ کارتن مادر 5 لایه تا وزن40 کیلوگرم و کارتن مادر 7 لایه تا وزن 75 کیلوگرم را دارد. جنس های مختلفی از لایه های کارتن مادر برای تولید مورد استفاده قرار می گیرد: کاغذ کرافت؛ کاغذ لاینر؛ کاغذ ایرانی از متداول ترین آنها هستند.

ابعاد کارتن مادر باید بگونه ای در نظر گرفته شود تا جعبه های کوچکتر بدون فشار کنار یکدیگر قرار بگیرند و همچنین فضای اضافی زیادی بین آنها وجود نداشته باشد.

نمونه طراحی جعبه های ساده و مدرن

تماس با مشاور

شما می توانید برای دریافت استعلام قیمت چاپ انواع جعبه با کارشناسان ما تماس بگیرید تا همکاران ما با در نظر گرفتن ابعاد و نوع مقوای مصرفی؛ ضمن ارائه مشاوره در خصوص چاپ جعبه، اقدامات لازم را جهت ارائه پیش فاکتور انجام دهند. شماره سفارشات و مشاوره: 66570035
5/5 - (9 امتیاز)

75 دیدگاه ها

 • واسه دوستانی که می خوان قیمت جعبه ها پایین دربیاد و برای سفارش و خرید جعبه مقوایی ارزان و به صرفه پیشنهاد من اینه که با تیراژ کم شروع کنید و به مرور تعداد رو بالا ببرند.

 • سلام ما تازه کسب و کار خودمون رو شروع کردیم و بودجه مون محدوده. میخواستم بدونم قیمت ساخت جعبه مقوایی از چه جنسی بهتره باشه تا هزینه تموم شده کم بشه و در کل قیمت جعبه مقوایی ارزان تموم بشه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • با سلام من می خواستم سفارش آنلاین جعبه مقوایی خودم رو از طریق سایت ثبت کنم ولی ترجیح میدم جعبه طراحی شده با طرح ذهنی خودم ساخته بشه و چاپ لوگو روی کارتن انجام بگیره
  اگه طرح اختصاصی باشه در قیمت چاپ کارتن و جعبه تاثیری داره یا نه؟

 • با سلام من قبلا طراحی و ساخت جعبه هام رو به شرکت هایی می دادم که قیمت طراحی جعبه و بسته بندی اونها بسیار بالا بود و ضمنا کیفیت مدنظر من را هم نداشتند.
  ولی از وقتی سفارش هام رو به استودیو هنر میدم واقعا از نمونه جعبه های ساخته شده راضی ام. چه از نظر شکل ظاهری و چه از نظر جنس جعبه.

 • ممنون از مطلب عالی تون. اگر کسی محصول سنگین وزن داره بهترین گزینه و محکم ترین جعبه ، جعبه لمینتی هست و در عین استحکام جعبه های لمینتی بسیار شکیل هم هستند.

 • چاپ جعبه دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی کار بسیار حساسیه، چون جعبه باید ضمن داشتن استحکام کافی حتما از مواد اولیه غیر بازیافت شده و دست اول تهیه بشه چراکه بهداشتی بودن مواد بکار رفته در این نوع جعبه خیلی مسئله مهمی محسوب میشه.

 • ما در شرکتمون در ابتدای کارمون ترجیح می دادیم دست به عصا بریم جلو و چاپ جعبه محصول در تعداد کم سفارش می دادیم. ولی الان که با کیفیت چاپ و طراحی شما آشنا شدیم باخیال آسوده در تیراژ بالا سفارش میدیم و در اکثر اوقات به صورت فوری بدستمون میرسه.

 • کار ما فسد فوده و طراحی و چاپ جعبه با کیفیت و ارزان یکی از دقدقه های همیشگی ما بود. از وقتی با سایت استودیو هنر آشنا شدم دیگه راحت آنلاین جعبه هام رو سفارش میدم و طی چند روز بدون دردسر به دستم میرسند.

  با سپاس از سایت خوبتون

 • سلام و درود.برای من استحکام و مقاومت جعبه در درجه یک قرار دارد میخواستم بدونم چاپ جعبه لمینتی از استحکام کافی برخوردار است یا نه؟

 • سلام . ممنون از مطلب کاملتون . برای چاپ و بسته بندی جعبه شیرینی قیمت چاپ جعبه مقوایی پشت طوسی به صرفه تر است یا استفاده از مقوای ایندربرد؟

 • سلام در صورت سفارش چاپ جعبه تیراژ پایین (کم) زیر 50 عدد، سفارش ما را چند روزه تحویل خواهید داد؟

 • درود و سپاس از خدمات طراحی و چاپ جعبه بسته بندی استودیو هنر امروز . بسیار راضی هستم از خدماتتون .

  واقعا هم تحویل به موقع بود و هم جنس جعبه ها محکم و مقاوم بود.

  سپاسگزارم

 • درود چاپ جعبه لوازم آرایشی باید فقط با مقوای ایندربرد صورت بگیره یا میشه از مقواهای دیگه هم استفاده کرد؟

 • برای سفارش چاپ جعبه شیرینی در تیراژ بالا از چه نوع چاپی استفاده میکنید؟

 • سلام ما یک تولیدی دستمال کاغذی داریم . چاپ جعبه دستمال کاغذی شامل خدمات چاپ شما میشه؟

  • سلام بله البته
   برای سفارش و استعلام قیمت ها میتوانید با شماره 66570035 تماس بگیرید

 • سلام حداقل تعداد در چاپ جعبه تعداد کم چقدر باید باشه تا سفارش ثبت بشه؟

 • سلام من در استان هرمزگان زندگی میکنم. امکان سفارش چاپ جعبه آنلاین برای ما وجود داره؟ یا باید حضوری سفارش انجام بگیره؟

  • سلام بله البته
   برای سفارش و استعلام قیمت ها میتوانید با شماره 66570035 تماس بگیرید

 • درود. ما قبلا تعداد بالایی جعبه مقوایی برای فسدفود خودمون داشتیم الان میخوایم

  با یک طراحی جدید و متفاوت از رقبا و به صورت خلاقانه چاپ روی جعبه پیتزا( در صورت امکان جعبه مثلثی) انجام بگیره .

  اگر تعداد بالای 100 تا باشه امکان تخفیف وجود داره؟

 • وقت بخیر

  من برای فروشگاه خودم نیاز به یک سری جعبه برای بسته بندی محصولاتم و ارسال به شهرستان های اطراف دارم.

  منتها خیلی نمیخواستم هزینه کنم و قیمتش برام مهمه و میخوام چاپ عکس روی جعبه هام بیاد. حدود قیمتش چقدر میشه؟ جعبه ها در تعداد زیر 100 تاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *