طراحی اوراق اداری

بدیهی است سفارش طراحی ست اداری و داشتن اوراق‌ اداری مناسب یکی از مهم ترین ابزارهای روزمره در ارتباطات داخلی و خارجی شرکت ها و سازمان ها است. در طراحی اوراق‌ اداری باید سادگی را در اولویت قرار داد. چرا که اوراق‌ اداری و ست اداری وظیفه انتقال اطلاعات و پیام های مهم سازمان ها را دارند.

نمونه طراحی اوراق اداری

برای مشاهده تعرفه طراحی اوراق اداری کلیک کنید

چرا بايد اقدام به سفارش طراحی ست‌ اداری کنیم؟

داشتن یک ست‌اداری خوب همانند چگونگی برقراری نخستین ارتباط دارای ارزش و اهمیت فراوانی است، ست اداری خوب در واقع نشانگر شخصيت و اعتبار مجموعه شماست، پس بايد به اعتبار خود اهميت بدهيد! طراحی و چاپ ست‌اداری منحصر بفرد به برقراری یک ارتباط مطلوب و موثر کمک شایانی می کند. چرا که هویت‌بصری یک شرکت یا سازمان در اوراقی نهفته است که خود را به وسیله آن به دیگران معرفی می نماید. در این مورد لزوم بهره گیری از استانداردهای لازم در طراحی اوراق‌اداری بر کسی پوشیده نیست.

 

برای سفارش چاپ جعبه کلیک کنید

اقلام ست اداری

مجموعه ست اوراق اداری که با عنوان اوراق اداری نیز شناخته می شود؛ شامل تمام مواردی است که در مکاتبات اداری داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

  • سربرگ a4
  • سربرگ a5
  • پاکت نامه ملخی
  • پاکت a4
  • پاکت a5
  • یادداشت
  • زونکن
  • کارت ویزیت

آنچه خدمات ما را در عرصه ارائه اوراق اداری متمايز می سازد؛ كيفيت و دقت بالا در طراحي، سرعت عمل در اجرا و توليد با دستگاه هاي تمام اتوماتيك پاكت‌سازی و چاپ است.

سربرگ چيست؟

سربرگ برگه ای است كه معمولا در ابعاد A4 و يا A5 تهيه می شود و متداول ترين و معتبر ترين شيوه ی برقراری ارتباط يك سازمان، شركت يا نهاد با ساير ارگانها و يا زيرمجموعه های داخلی  خود می باشد.

سربرگ ها معمولا اعتبار خود را از طريق امضا و مهری كه در ذيل آن درج ميشود پيدا ميكنند كه اصطلاحا در فرهنگ عامه به آن امضای زنده هم گفته ميشود.

 سربرگ ها را معمولا روی كاغذهای تحرير، كتان و گلاسه در گراماژ و اندازه های مختلف توليد و تهيه می كنند.


برای سفارش طراحی کاتالوگ کلیک کنید

 

پاكت چيست؟

پاكت‌نامه ها محفظه هایی هستند كه براي ارسال سربرگ و يا ساير اسناد اداری به كار گرفته مي شوند و مهمترين نقش آن اين است كه حامل اطلاعات تماس مرجع فرستنده و شخص يا ارگان گيرنده می باشد.

پاكت‌نامه ها معمولا در ابعاد مختلفي نظير پاكت‌A5، پاكت‌A4، پاكت‌ملخي يا پاكت‌نامه و… توليد می شوند كه هر كدام از اينها جهت مصارف خاصی مورد استفاده قرار می گيرند.


برای سفارش عکاسی صنعتی کلیک کنید


انواع کاغذ در طراحی ست اداری

انواع متفاوتی از کاغذ ها را می توان در چاپ و طراحی ست اداری مورد استفاده قرار داد. تحریر 80 گرم پرمصرف ترین انتخاب در کاغذ ست اداری است.

اما کاغذ تحریر با ضخامت 100 گرم و 120 گرم نیز در چاپ اوراق اداری بسیار متداول است.

همانطور که پیش تر نیز گفته شد استفاده از کاغذ های فانتزی مانند فابریانو می توانند در چاپ ست اداری جلوه ای لاکچری و گران قیمتی را به اوراق اداری شما بدهند.

استفاده از کاغذهای فانتزی که دارای بافت های خاص و منحصر به فرد هستند، اغلب بسیار پر هزینه اند. راه حل جایگزین در استفاده از کاغذ های فانتزی شیوه امباس است.

امباس به عملیات برجسته سازی کاغذ های معمولی گفته می شود و راه حلی برای کاهش هزینه ها در استفاده از کاغذ های فانتزی به شمار می رود.


برای سفارش طراحی لوگو کلیک کنید


ویژگی های ست اداری

مهمترین ویژگی ست اداری یا اوراق اداری که آن را از سایر برگه ها متمایز می کند، درج لوگو شرکت در آنهاست.

در گام بعدی درج اطلاعات تماس شامل نشانی، تلفن، ایمیل، کدپستی و … از اصلی ترین ویژگی های ست اداری محسوب می شوند که حتما لازم است تا در مرحله طراحی اوراق اداری در نظر گرفته شود.

می توان اضافه کرد که یک ست اداری خوب، دارای یک طراحی حرفه ای و چاپی بدون نقص است.


از ديگر خلاقيت هایی كه می توان در طراحی اوراق‌ اداری از آنها بهره برد

استفاده از انواع كاغذ های بافت دار و قالب های متنوع و اختصاصی در توليد اوراق‌اداری و ست‌اداری می باشد.

همچنين چاپ ست اداری طلاكوب، زركوب، نقره كوب و … در طراحی و چاپ اوراق‌اداری متداول و مرسوم است.


برای سفارش طراحی بروشور کلیک کنید


چاپ ست اداری در تهران

چاپ ست اداری یکی مهمترین و موثرترین مواردی است که در ساخت و ایجاد هویت سازمانی یک شرکت یا برند، نقش ایفا می کند. تیم استودیو هنر امروز با بهره گیری از کارشناسان مجرب خود در تهران امکان چاپ ست اداری کامل را برای پایتخت نشینان و سایر هم میهنان عزیز فراهم ساخته است.

شما با سفارش چاپ ست اداری قادر  هستید در ارتباطات روزمره سازمان خود این اوراق را که حامل اطلاعات بسیار ارزشمندی از برند شما هست را به مشتریان خود ارائه دهد. در واقع چاپ ست اداری همان نقشی را بازی می کند که شما برای معرفی برندتان نیاز دارید.


انواع چاپ ست اداری اختصاصی

1- چاپ افست اوراق اداری

در چاپ افست ست اداری اقلام مورد نیاز بر روی برگه های بزرگتری که به آن فرم گفته می گوییم؛ چیدمان می شود.

پس از مرحله چیدمان یا فرم بندی که پیش نیاز چاپ افست اوراق اداری محسوب می شود وارد مرحله چاپ می شویم.

چاپ افست سربرگ آ4، سربرگ آ5، چاپ افست پاکت نامه و … همگی در دسته مواردی قرار می گیرند که می توان با این شیوه به چاپ رساند.

در این نوع از چاپ، بسته به تیراژ و اقلام مورد نیاز، ابعاد فرم انتخاب می شود.

برای مثال در فرمی با ابعاد 30 در 45 سانتیمتر؛ می توان یک عدد سربرگ آ4 و دو عدد سربرگ آ5 را قرار داد. اگر همین فرم را در تعداد 1000 عدد چاپ کنیم: 2000 عدد سربرگ آ5 و 1000 عدد سربرگ آ4 خواهیم داشت.


2- چاپ دیجیتال اوراق اداری

در چاپ دیجیتال اوراق اداری هر کدام از موارد به صورت جداگانه و مجزا از هم چاپ می شوند و تعداد چاپ موارد چاپی تاثیری بر روی یکدیگر نخواهند داشت. بر همین اساس شما می توانید چاپ دیجیتال اوراق اداری مورد نیاز خود را در هر تیراژی که مد نظر دارید سفارش دهید.

در چاپ دیجیتال ست اداری می توان از کاغذهایی با ضخامت های 80 گرم تا 120 گرم را مورد استفاده قرار داد. همچنین در چاپ دیجیتال اوراق اداری نیز مانند چاپ افست اوراق اداری می توان اوراق مورد نیاز را بصورت دو طرفه (دورو) نیز به چاپ رساند.


3- چاپ سربرگ اداری لوکس

چاپ سربرگ های اداری را می توان بر روی کاغذهایی با ضخامت های 80 الی 120 گرم انجام داد.

چاپ سربرگ اداری بر روی کاغذ تحریر 80 گرم و بصورت یک رو ؛ متداول ترین نوع چاپ سربرگ اداری محسوب می شود. اما شیوه هایی وجود دارد تا بتوان مرحله به مرحله سربرگ های اداری را بصورت لوکس تری چاپ کرد.

مرحله اول افزایش ضخامت گراماژ کاغذ است. با این کار سربرگ های اداری شما از ضخامت کاغذهای معمولی که در پرینتر مورد استفاده قرار می گیرند؛ متمایز می شود.

چاپ دو طرفه اوراق اداری نیز می تواند سربرگ اداری شما را کمی از حالت یکنواختی و معمولی بودن خارج کند.

دقت داشته باشید که در صورت چاپ سربرگ اداری به صورت دو طرفه هرگز از ضخامت 80 گرم استفاده نکنید، چرا که سایه چاپ پشت سربرگ بر روی سربرگ تاثیر می گزارد.

 استفاده از کاغذهای فانتزی مانند فابریانو نیز در چاپ اوراق اداری می تواند گزینه مطلوب و البته گرانقیمت تری برای ایجاد یک جلوه لاکچری در چاپ سربرگ اداری شما محسوب شود.

همچنین استفاده از هایت فویل طلاکوب یا نقره کوب نیز گزینه بسیار خوبی در چاپ سربرگ اداری لوکس محسوب می شود


4- چاپ ست اداری دو رو

یکی از روش های ایجاد تمایز و لوکس کردن اوراق اداری چاپ ست اداری دو رو است. در این نوع از چاپ ست اداری، کلیه اقلام اوراق اداری به صورت دو رو چاپ می شوند.

در چاپ ست اداری دورو حتما باید از کاغذ هایی با گراماژ بیش از 100 گرم استفاده کرد. همراه چاپ ست اداری بصورت دورو مواردی نظیر طلاکوب، قالب خاص و … نیز می تواند در به وجود آوردن یک جلوه خاص و لاکچری در اوراق اداری تاثیرگذار باشد.


برای سفارش طراحی سررسید کلیک کنید


5- چاپ پاکت نامه

پاکت های نامه اغلب جزء پر مصرف ترین اقلام در چاپ ست اداری محسوب می شوند.

پس از چاپ پاکت های نامه می توان قسمت درب را با استفاده از چسب دو طرفه برای استفاده در مکاتبات اداری آماده کرد.

به این حالت چسب درب گفته می شود. همچنین درب پاکت نامه را می توان به زیپ مجهز نمود.

برای ایجاد جلوه لاکچری و منحصر بفرد در چاپ پاکت نامه از قالبهایی خاص با برش های منحصر بفردی که متناسب با نوع طراحی پاکت نامه ها در نظر گرفته شده اند، استفاده کرد.


چاپ ست اداری ارزان وفوری 

قیمت چاپ ست اداری بسته به ابعاد فرم چاپی، اقلام فرم چاپی، تیراژ چاپ، تعداد رنگ، نوع کاغذ ست اداری، خدمات پس از چاپی مانند طلاکوب، چسب درب، زیپ درب، قالب خاص و … متغیر و متفاوت است.

همچنین قیمت چاپ ست اداری همواره تابع قیمت نوسانات آن در بازار کاغذ است.برای همین در محاسبه قیمت چاپ ست اداری همیشه باید به کمترین میزان هدر رفت کاغذ توجه نمود تا ضمن حفظ کیفیت در چاپ مناسب ترین قیمت ها را استخراج نمود.

ولی تیم استودیو هنر امروز این اطمینان خاطر را به شما می دهد که ست اداری ارزان و فوری در تمام اقلام ممکن را در خدمت شما دوستان قرار دهد و تجربه یک چاپ ست اداری ارزان و فوری را به شما عزیزان می دهیم.


برای سفارش طراحی هویت بصری کلیک کنید


تلفن سفارشات و مشاوره:

66570035

امروز را از دست ندهید !

همچنین بخوانید:

هفت نکته طلایی در طراحی اوراق اداری !!!

3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.