سفارشات و مشاوره     70 14 576 – 912 (98+)

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای

استودیو هنر امروز > مقاله ها  > طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای
طراحی کاتالوگ دارویی

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای

طراحی و چاپ کاتالوگ ها بخش بزرگی از طرح های بازاریابی بسیاری از شرکت ها هستند و یکی از قوی ترین ابزارهای بازاریابی برای کسب اطلاعات در مورد محصولات و خدمات می باشند. در مورد آن فکر کنید: کاتالوگ ها را از طریق پست دریافت می کنید و تصمیم نهایی در مورد خرید محصول را در خارج از فروشگاه ها انتخاب می کنید.

یک کاتالوگ موفق همچنان برای مدت ها در کتاب خانه ها یا روی میز مدیران نگه داشته می شوند، در صفحات داخلی کاتالوگ ها و در میان متن کاتالوگ قسمت های مهم با علامت های ویژه ای نشان گذاری می شوند تا بصورت متمایز و ویژه ای دیده شوند. اما ما هر کاتالوگی را برای مدت طولانی نگه داشته نمی شود.

بعضی ها با یک نگاه شتابزده کاتالوگ ها را می بینند، در حالی که حتی پیش از رفتن به سطل بازیافت، باز نشده اند. فقط به این دلیل که شما همه انبوهی از مطالب را بدون نظم و چیدمان حرفه ای در طراحی کاتالوگ خود قرار داده اید. این باعث سردرگم شدن مخاطب شما خواهد شد.


نمونه های طراحی کاتالوگ

مهم ترین مسائل مرتبط با طراحی کاتالوگ

طراحی و چاپ چشمگیر و زیبا، طرح های هوشمند، تصاویر جذاب و سازماندهی یک ساختار فروشگاهی خوب از مهمترین پارامترهای طراحی کاتالوگ به حساب می آیند. این واقعیت را اضافه کنید که صنایع مختلف معمولا نیاز به رویکردهای متفاوتی در سفارش طراحی و چاپ کاتالوگ های خود دارند. برای مثال یک فروشگاه بزرگ ورزشی، بسیار متفاوت از یک فروشگاه آنلاین کفش سفارشی است.

حتما قبل از طراحی این موضوع را در نظر بگیرید، زیرا نمی توان با یک استاندارد مشخص برای تمام موضوعات طراحی نمود. پس از کجا شروع میکنی؟ بیایید به چند روش کلیدی برای شروع طراحی کاتالوگ خود نگاه کنیم:


طراحی برای مخاطبان شما

عملکرد کاتالوگ به میزان فروش آن وابسته است. طراحی کاتالوگ خود را برای مخاطب و مشتری خود طراحی کنید. اگر هدف شما مخاطبان جوان باشد، به طور چشمگیری از طراحی یک کاتالوگ برای افراد مسن متفاوت تر خواهد بود. اگر مخاطبان چندین گروه را هدف قرار دهید، ممکن است طرح های متعددی را برای مطابقت با سبک و خواست مخاطبان خود در نظر بگیرید.


اندازه و فرمت کاتالوگ ها

چه میزان فضا نیاز دارید تا تمام محصولات خود را در داخل طراحی کاتالوگ خود چیدمان کنید؟ هنگام طراحی کاتالوگ خود اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی بزرگ خواهد بود تا بتوانید همه محصولات را به نمایش بگذارید و توجه خود را به مهمترین محصولات یا خدمات خود معطوف کنید.

تعداد صفحات، فرمت و چگونگی مشتریان خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر شما در یک صنعت طاقت فرسا فعالیت می کنید مانند یک عکاس صنعتی خوب، ممکن است یک طراحی ساده و خلوتی را در طراحی کاتالوگ خود به کار ببرید و کیفیت و منحصر به فرد بودن خدمات یا محصول خود را در آن برجسته کنید.

اگر شما هم به مشتریان خودتان احترام میگذارید و به کیفیت چاپ، کاغذ و رنگ کاتالوگ های خود توجه ویژه ای دارید، استدیو هنر امروز محل مناسبی برای دریافت مشاوره تخصصی و فنی رایگان در خصوص تولید محتوا برای کاتالوگ (نمونه متن چاپ کاتالوگ) برای شما خواهد بود. همچنین ما نمونه های چاپی فراوانی از کاتالوگ های متعدد داریم تا شما بتوانید ایده های خود رو به حقیقت نزدیک تر کنید.


استفاده از تصاویر با کیفیت بالا

تصاویر محصولات و خدمات شما مركز كاتالوگ شماست. در نظر بگیرید که عکس های بزرگ باعث می شود که محصولات شما جذاب تر شود و فروش را افزایش دهد. اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر شما با نور مناسب گرفته شده و برای چاپ مناسب است. توصیه ما برای تمام تصاویر 300 dpi یا بالاتر است.

اگر هنوز از محصولات خود عکس صنعتی مناسبی ندارید، استدیو هنر امروز می تواند تا در زمینه عکاسی صنعتی حرفه ای به شما کمک کند. عکاسی 360 درجه، عکاسی محصول، ساخت فیلم های صنعتی و تیزر، طراحی و چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی، طراحی آرم و لوگو حرفه ای، همگی خدماتی هستند که در مجموعه استدیو هنر امروز ارائه می شود.


تجزیه و تحلیل نتایج طراحی کاتالوگ پس از توزیع

حالا زمان بررسی و ارزیابی چگونگی طراحی کاتالوگ حرفه ای شما است. پاسخ به سوالات زیر را در نظر بگیرید:

   • چه محصولی خیلی خوب فروخته شد ؟
   • در کدام قسمت از کاتالوگ قرار گرفته بود؟
   • در نگاه کلی آیا احساس می کنید کاتالوگ به فروش شما چقدر کمک کرد؟
   • پس از انتشار کاتالوگ خود، چگونه فروش را شروع کردید؟
   • همچنین از افراد فروش خود بپرسید که بازخورد مشتریان در مورد چاپ کاتالوگ چگونه بوده است؟

همانطور که می بینید، طراحی و چاپ کاتالوگ فرایندی است که زمان، تعهد و صبر را فراوانی می طلبد. در حالی که ممکن است همه این ها دلهره آور به نظر برسد، اما اینها تجربیاتی هستند که ما براها و بارها آنها را آزموده ایم. فرمول درست در طراحی و چاپ کاتالوگ به شما کمک خواهد کرد که محصولات بیشتری را به فروش برسانید و مشتریان بیشتری را از طریق چاپ کاتالوگ با محصولات خود آشنا کنید!


امروز را از دست ندهید …

تلفن سفارشات و مشاوره:۶۶۵۷۰۰۳۵

استودیو هنر امروز

موسسه فرهنگی هنری « آریا هنر امروز » مجموعه ای متشکل از جوانان متخصص و هنرمند است که از سال 1389 تا کنون در حوزه های: طراحی کاتالوگ، عکاسی، فیلم سازی، چاپ و تولید محتوا فعالیت می کنند. ||| امروز را از دست ندهید !

بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت