سفارشات و مشاوره     70 14 576 – 912 (98+)

چاپ بروشور

چاپ بروشور در تعداد بالا یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی و فروش به شمار می رود. قطعا بسیاری از خریداران محصولات و یا خدمات شما پیش از خرید نیاز دارند تا ویژگی های محصولی که نیاز آنها را برطرف نماید را بررسی و مورد ارزیابی قرار دهند.

بنا بر تعریف بالا، بروشور به برگه ای گفته می شود که حاوی اطلاعاتی تخصصی در مورد یک محصول و یا خدمات خاصی است. بروشور این امکان را فراهم می کند تا با ارائه تصاویر، نمودارها و جداول تمام نکات برجسته مرتبط با محصول را بیان نماید. بنابراین بروشور یکی از مهمترین ابزارهای معرفی کالا و خدمات است.


انواع چاپ بروشور

بروشورها را می توان به دو شیوه چاپ افست و چاپ دیجیتال منتشر کرد.

سفارش چاپ افست بروشورها معمولا در تعدادهایی بیش از ۱۰۰۰ عدد دریافت می شوند و برای چاپ بروشور در تعداد کمتر از ۵۰۰ عدد معمولا از شیوه چاپ دیجیتال بروشور استفاده می شود.

چاپ دیجیتال بروشور برای نمونه گیری پیش از چاپ افست نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


انواع بروشور

چاپ بروشورها را می توان به صورت تک لت، دو لتی و سه لتی انجام داد. به بروشور های تک لتی فلایر هم گفته می شود. چاپ بروشور های آ۴، بصورت ۳ لتی و هم به صورت فلایر متداول است. چاپ بروشور آ۵، غالبا بصورت تک لت انجام می شود. چاپ بروشور در ابعاد آ۳ را نیز غالبا به صورت دو لت سفارش می دهند.

چاپ بروشور

همین الان سفارش دهید

کلیک کنید !


〉〉 سفارش آنلاین بروشور 〈〈


کاغذ چاپ بروشور

تفکیک انواع کاغذ چاپ بروشور ها علاوه بر نوع کوتینگ کاغذ، بر اساس ضخامت آنها انجام می شود. انواع کاغذ های گلاسه و تحریر در چاپ بروشور مورد استفاده قرار می گیرند. واحد اندازه گیری بر اساس ضخامت را گراماژ می گویند. گراماژ کاغذ بر اساس ابعاد یک متر مربع محاسبه می شود. یعنی زمانی که می گوییم: گلاسه ۲۰۰ گرم؛ منظورمان این است که یک متر مربع از این کاغذ ۲۰۰ گرم است.

چاپ بروشور در ابعاد آ۴، معمولا بر روی کاغذ گلاسه با ضخامت بین ۱۳۵ الی ۲۰۰ گرم انجام می شود. برای چاپ بروشورها در ابعاد آ۵ بهتر است تا از گراماژ بین ۱۳۵ تا ۱۷۰ گرم استفاده شود و برای چاپ بروشور های آ۳ از گرماژ بین ۱۷۰ الی ۳۰۰ استفاده شود. جدول ۱-۲ ویژگی های هر یک از ابعاد را توضیح می دهد.

 

(جدول ۱-۲) بررسی ویژگی های چاپ بروشور ها در ابعاد و گراماژ

ابعادتعداد لتضخامت (گراماژ)نوع کاغذپوششنوع چاپ
A3۱ الی ۳۱۷۰ الی ۳۰۰گلاسهسلفون، یوویافست، دیجیتال
A4۱ الی ۳۱۳۵ الی ۲۰۰گلاسهسلفون، یوویافست، دیجیتال
A5۱۱۳۵ الی ۱۷۰تحریر، گلاسه-افست، دیجیتال


بیشتر بخوانید : ۷ نکته مهم در طراحی یک بروشور حرفه ای

چاپ بروشور حرفه ای

مراحل سفارش چاپ بروشور

مشاوره

پیش از چاپ

طراحی بروشور

تایید طرح توسط کارفرما

چاپ بروشور

لیتوگرافی / چاپ

تحویل پروژه

تسویه حساب

فرمت مناسب برای چاپ بروشور افست یا دیجیتال

فرمت هایی نظیر PSD، Tiff، EPS مورد استفاده بسیار از طراحان هستند و هر کدام از این فرمت ها قابلیت ارسال مستقیم برای چاپ افست بروشور یا دیجیتال را دارند. هر کدام از این فرمت ها نیز متناسب با نوع نرم افزاری که در آن طراحی شده باشند، ویژگی های متفاوتی را دارند. اما بهترین فرمتی که برای چاپ افست یا چاپ دیجیتال کاتالوگ پیشنهاد می شود؛ فرمت PDF است.

PDF مخفف عبارت Portable Document Format است. این فرمت با قابلیت ذخیره اسناد به صورت برداری و رستر بدون افت کیفیت را دارا هستند و در واقع همین قابلیت مهم باعث افزایش چشمگیر کیفیت چاپ نوشته ها در کاتالوگ ها می شود. جدول زیر توضیحات کاملی را در مورد ویژگی هر یک از فرمت ها ارائه می دهد.

(جدول ۱-۳) مقایسه ویژگی فرمت های مختلف طراحی در چاپ افست یا دیجیتال بروشور

ویژگیPDFEPSTiffPSDJPEG
ذخیره بصورت برداری--
ذخیره به صورت رستر-----
ذخیره سازی بدون افت کیفیت ----
ذخیره چندین صفحه در یک فایل--
کیفیت چاپ بالا--

مشاهده نمونه های بیشتر

اینجا کلیک کنید

∨∨∨∨∨∨∨

نمونه طراحی بروشور

چاپ بروشور

محاسبه قیمت چاپ بروشور

عوامل متعددی در محاسبه قیمت چاپ بروشورها تاثیر گزار هستند که در مطالب بالا به آنها اشاره کردیم، عواملی نظیر تعداد، نوع کاغذ چاپ، گراماژ و پوشش پس از چاپ می توانند در هزینه چاپ بروشور ها موثر باشند.


چاپ بروشور ۳ لتی یا ۲ لتی در تهران به صورت تا شده

برای چاپ بروشور ها به صورت ۳ لتی، پیش از چاپ و ابتدا بروشورها را بر روی برگه های بزرگتری که به آنها شیت یا فرم گفته می شوند، چیدمان می کنند. پس از چاپ فرم درتعداد تعریف شده؛ عملیات ایجاد خط تا بر روی بروشورها توسط دستگاهی به نام لترپرس انجام می شود، (دستگاهی با کارکرد مشابه به نام خط زن نیز برای بروشورهای با ابعاد کوچک تر می تواند مورد استفاده قرار گیرد). سپس بروشورها را در ابعاد استاندارد برش می دهند و برای ارسال بسته بسته بندی می کنند.

این فرایند بنا به در خواست سفارش دهنده می تواند به صورت متفاوتی اتفاق بیافتد. گاهی سفارش دهنده مایل است تا بروشور های خود را بصورت تاشده تحویل بگیرد. بنابراین باید در موقع ثبت سفارش به این موضوع تاکید داشته باشد تا فرایند چاپ بروشور بر اساس دستگاه تاکنی تغییر پیدا کند.

چاپ فوری بروشور

یکی از امکاناتی که در استدیو هنر امروز در نظر گرفته ایم، ارائه خدمات چاپ فوری بروشور و کاتالوگ در تهران و ارسال آن به سراسر کشور است. شما می توانید با ارسال فایل طراحی بروشور خود از طریق ایمیل، سفارش چاپ فوری بروشور را به شیوه افست یا دیجیتال، ثبت نمایید.


چاپخانه بروشور

بسته به نوع چاپ و تعداد چاپ بروشور دستگاه های متفاوتی در چاپ بروشورها مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت چاپ تیراژ بالا در چاپخانه از شیت اختصاصی استفاده می شود. شیت اختصاصی به این معنا است که تمام فرم به چاپ یک طرح اختصاص پیدا می کند.

اما برای چاپ بروشورها در تعداد پایین از دستگاه چاپ دیجیتال استفاده می شود.

انواع متفاوتی از دستگاه های چاپ دیجیتال در استدیو هنر امروز وجود دارند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

ابعاد چاپ بروشور

متداول ترین ابعادی که در چاپ بروشور ها مورد استفاده قرار می گیرد، چاپ بروشور آ۴ است. اما ابعاد دیگری نیز مورد استفاده قرار میگیرند که در جدول ۱-۱ آماده است.

 

(جدول ۱-۱) مشخصات ابعاد چاپ بروشور ها

ردیفابعاد به سانتیمترنام
۱۴۲ در ۲۹A3
۲۲۱ در ۲۹A4
۳۱۴ در ۲۱A5

همین الان سفارش دهید

کلیک کنید !


〉〉 سفارش آنلاین بروشور 〈〈