سفارشات و مشاوره     70 14 576 – 912 (98+)

7 نکته مهم در ساخت بروشور

استودیو هنر امروز > مقاله ها  > 7 نکته مهم در ساخت بروشور
طراحی بروشور

7 نکته مهم در ساخت بروشور

چگونه یک بروشور بسازیم که ارزش های واقعی محصول ما را معرفی کند؟ اصول طراحی بروشور آسان است. اما تولید یک بروشور که مخاطب شما برای استفاده بعدی نگهداری کند، کار ساده ای نیست. ساخت بروشور مناسب و موثر برای افزایش فروش ضروری است. یک بروشور عالی به بروشوری گفته می شود که در نهایت باعث افزایش ماندگاری بروشورها نزد مخاطبان شما بشود. این موضوع احتمال انتقال بروشورهای شما را به سایر مشتریان بالقوه تان افزایش می دهد.

پس ساختن یک بروشور مناسب را دست کم نگیرید ! تولید بروشور به طور کامل به تصاویر یا طرح هایی که می خواهید استفاده کنید محدود نمی شود. ساخت بروشور یا کاتالوگ ترکیبی از عناصر هماهنگی است که باعث می شود بروشور شما موثر و موفق باشد. عناصری مانند متن کاتالوگ یا بروشور، فونت مورد استفاده شما، محتوا و حتی نوع کاغذی که بروشور ها را بر روی آن چاپ می کنید. تمام این موارد باید در مرحله برنامه ریزی به دقت مورد توجه قرار گیرد.


طراحی بروشور

ساخت بروشور


7 اصل که در ایجاد بروشور خوب لازم است

1- اهداف ایجاد بروشور

هدف خود را از ایجاد بروشور تعیین کنید. همانند برنامه ریزی برای انجام تمام کارها، نخستین گام؛ شناسایی هدف طراحی و چاپ بروشور است. هدف؛ چگونگی تولید بروشورها و کاتالوگ های شما را تعیین خواهد کرد. شما در کدام بخش از بازار هدف قصد توزیع بروشورهای خود را دارید؟ آیا به صورت دستی توزیع می شود؟ یا از طریق پست مستقیم؟ پاسخ دادن به این سؤالات باعث طراحی یک بروشور موثر می شود.


برای مشاهده تعرفه طراحی بروشور کلیک کنید


2-  ساخت بروشور حرفه ای

تولید بروشور خود را به یک حرفه ای بسپارید یکی از ویژگی های متمایز یک بروشور، لت های متعدد آن است. در واقع، چگونگی چیدمان اطلاعات محصول در ساخت بروشورها شما را به مخاطبین اتصال می دهد. تولید و چیدمان یک بروشور حرفه ای چالش برانگیز است. شما باید برای یک بار هم که شده خودتان را به جای مشتریان و مخاطبان بگذارید و از نگاه آنها متن هایی که آماده کرده اید را بازخوانی کنید.

چیزهایی مانند ویژگی های شاخل محصول یا خدمات، نحوه خرید و دریافت محصول، خدمات پس از فروش و گارانتی ها، استانداردهای کیفی و … همگی از جمله مواردی هستند که قید کردن آن در بروشورها الزامی است. در حال حاضر استدیو هنر امروز بیش از 17 نوع بروشور را در ابعاد و متریال های مختلف در اختیار شما قرار می دهد تا به راحتی بتوانید از میان آنها گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

گزینه هایی مانند: بروشورهای سه لتی آ4 – بروشور تک لت دو رو که به آن فلایر گفته می شود – بروشور آ5 – بروشور آ3 – بروشور بزرگ 50 در 70 سانتیمتر و … همچنین متریال هایی مانند بروشور گلاسه، بروشور تحریر و … با انواع پوشش های سلفنی، یووی، طلاکوب و … در اختیار شما خواهند بود.


طراحی بروشور

بروشور حرفه ای


3- متن های خود را مرور کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند در مورد بروشور مهم ترین آیتم طراحی و چاپ آن است در حالی که من معتقدم؛ محتوا همه چیز است، به نظر من، چگونگی ارائه آن به خواننده شما که در ایجاد و چیدمان و رنگ بندی بروشورها استفاده میشود در درجه دوم اهمیت قرار می گیرد. متن های را با در نظر گرفتن مخاطبین خود بازخوانی کنید. آیا اطلاعاتی بیش از حد ارائه می دهید که خواننده شما را غافلگیر کند؟ آیا خیلی کوتاه است؟

به عنوان یک قاعده کلی، متن یک بروشور یا کاتالوگ باید به صورت مختصر و برای بازاریابی و فروش طراحی شده باشد. شما باید بتوانید در مدت زمان کوتاهی اطلاعات ارزشمندی را در اختیار خوانندگان قرار دهید، در غیر این صورت بروشورهای شما موفق نخواهند بود. علاوه بر این، شما همچنین باید بررسی کنید که طراحی شما در ارتباط مستقیم با متن و هویت کلی قرار دارد. متن های بیش از حد طولانی هرگز خوانده نخواهند شد. همچنین، همیشه طراحی نهایی را از نظر غلط های املایی و دستور زبانی بررسی و کنترل کنید.


4- انتخاب فونت بروشور

به شدت پیشنهاد می کنم که گزینه های فونت خود را نهایتا به سه تایپ فیس (فونت) محدود کنید. یک فونت (تایپ فیس) برای متن ؛ یک فونت (تایپ فیس) برای تیترها و یک فونت (تایپ فیس) هم برای نقل قول ها یا جداول ؛ اندازه فونت خوانایی متن شما را تعیین می کند. بنابراین همواره باید اندازه هایی درست و متعادلی را برای کاتالوگ ها و بروشورهای خود انتخاب کنید.


5- نوع کاغذ بروشور

همواره تیراژ چاپ بروشور را در نظر بگیرید و همچنین پوششی که می توانید در سفارش آنلاین بروشورهای خود انتخاب کنید. این موضوع در مورد هزینه هایی که برای چاپ بروشورهای خود انجام خواهید داد به شما اطلاعات زیادی می دهند. یک بروشور گلاسه با یک کاغذ ضخیم و یک پوشش مات مناسب تر است یا با یک پوشش براق ؟ انتخاب نوع کاغذ چاپ و پوشش نیز بر دوام و ماندگاری بروشورها تاثیر گذار است.

پوشش سلفن می تواند بروشور ها را از لکه های آب و سایش محافظت کند. پوشش سلفن همچنین رنگ های شما را پر رنگ تر می کند. شما می توانید در مورد ویژگی های هر کدام از پوشش ها به صورت رایگان با کارشناسان ما صحبت کنید.

 


6-  از عکس های با وضوح بالا استفاده کنید.

در طراحی یک کاتالوگ حرفه ای استفاده از عکس های  با کیفیت پایین یک اشتباه بزرگ است. اگر از محصولات خود عکسهای با کیفیت ندارید؛ از یک عکاس صنعتی بخواهید تا با انجام عکاسی صنعتی از محصولات شما عکس های باکیفیتی را در اختیار طراح کاتالوگ و بروشورهای شما قرار دهد. شاید ما بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم؛ اگر مایل بودید می توانید قیمت های عکاسی صنعتی ما را ملاحظه بفرمایید و همینطور نمونه هایی از پروژه های عکاسی صنعتی را که برای شرکت های مختلفی اجرا شده اند.

تا جایی که می توانید از تصاویر اینترنتی برای پروژه های چاپی در تیراژ بالا استفاده نکنید. برای طراحی یک بروشور موثر، کیفیت تصویر بسیار مهم است. عکس های اینترنتی معمولا با یک جستجوی ساده قابل دسترس خواهند بود و این موضوع باعث می شود تا رقبای شما هم دقیقا از همین تصاویر استفاده کنند. این دلیل خوبی است تا باور کنید که این اشتباه به یونیک بودن و یکتایی بروشورهای شما صدمه وارد خواهد کرد.


7- دعوت به خرید (عمل) Call to action

مسلما، دعوت به خرید بخش مهمی از ایجاد و چاپ بروشور شما است. حتما شما هم برگه های تخفیفی را دیده اید که در نمایشگاه ها به بروشورهای شرکت ضمیمه شده اند، تا مشتریان بتوانند در صورت تمایل به خرید محصولات و یا استفاده از خدمات از این برگه های تخفیف استفاده کنند. این تشویق ها و ترغیب ها به خرید محصولات بخشی از دعوت به خرید و call to action است.

در این قسمت شما باید مخاطب خود را به خرید محصولات دعوت کنید. مهم است که همیشه یک شعار ترغیب کننده داشته باشید که مشتریان شما را به سمت خرید محصولات هدایت کنند. یک شعار تبلیغاتی خوب باید محصولات را به فروخته شدن نزدیک تر کند.


شگفت انگیز است اگر بدانید ایجاد و چاپ بروشور ها چقدر می توانند در توسعه کسب و کار شما تاثیرگذار باشند. بررسی استراتژی دقیق توزیع بروشور ها به خوبی بیانگر این موضوع است که راز موفقیت مبارزات بزرگ انتخاباتی در تولید و چاپ بروشور ها نهفته است. شرکت ها و موسسات بزرگ چگونه بروشورهای خود را توزیع می کنند؟ چه نوع بروشورهایی را ساخت و چاپ می کنند؟ من در اینجا می خواهم برخی از تاکتیک های موفق را با شما در میان بگذارم.

چاپ و طراحی بروشور

چاپ و تولید بروشور


چرا چاپ بروشور؟

پیش از بحث درباره استراتژی های توزیع بروشور، بیایید درباره آنچه بروشورها را برای هر کسب و کاری ضروری می سازد صحبت کنیم. من می توانم دو دلیل بیاورم که چرا امروز شرکت شما نیاز به چاپ بروشور دارد؟ تولید و چاپ بروشور و کاتالوگ اعتبار ایجاد می کند ایجاد یک وب سایت بسیار آسان است، تقریبا هر کسی می تواند آن را انجام دهد. من اهمیت حضور آنلاین در فضای اینترنت را رد نمی کنم، اما هر کسب و کاری به متریال های چاپی مانند بروشور و کاتالوگ هم نیاز دارد تا خود را در میان فعالان و رقبا مورد تایید قرار دهد.


بیشتر بخوانید ||| چند مطلب مفید در مورد کاتالوگ ها


چرا بروشور و کاتالوگ ؟

بروشورها تمام اطلاعات را مستقیما در دست مشتری قرار می دهند. بدون نیاز به رفتن به اینترنت. تمام آن چیزی که مشتریان باید بدانند همین جاست ؛ درست وقتی که به آن نیاز دارند. به نظر من این غیر منطقی است که یک برند تمام فروش محصولات خود را بر پایه جستجوی Google قرار دهد. یکی از شاخص ترین مزیت های طراحی و چاپ بروشور و کاتالوگ این است که مردم اغلب در طول روز با امور متفاوت و زیادی سر و کار دارند، پیدا کردن شما در اینترنت شاید سخت نباشد،‌ اما چندان ماندگار نیست.

در حالی که بروشور ها می توانند ساعت ها و روزها روی میز کار و یا کتابخانه اشخاص نگهداری شوند تا در مواقع مورد نیاز در دسترس باشند. پارامتری که بسیار اهمیت دارد، این است که بروشورها را طوری طراحی و چاپ کنیم که ارزش نگهداری را داشته باشند. منظورم این است که بروشورهای شما یا باید محتوای منحصربفردی داشته باشند و یا به لحاظ طراحی و دیزاین چشم نواز و فوق العاده به نظر برسند.


بیشتر بخوانید ||| ترکیب بندی در طراحی کاتالوگ و بروشور مسئله این است !


متن بروشور

برای اینکه بروشورهای شما موثر باشند متنی که در آنها قرار می دهید بسیار مهم است، بنابراین شما به یک متن قانع کننده نیاز خواهید داشت. نوع محتوایی که شما ارائه می دهید بستگی به نوع محصولاتی دارد که قصد فروش آن را دارید. درنظر داشته باشید که بروشورها و کاتالوگ ها اغلب بصورت بسته به دست مخاطبان می رسند. بنابراین روی جلد آنها باید مطالبی را درج نمود که مخاطب را برای مطالعه کاتالوگ تشویق نماید.

استفاده از نماد کوپن تخفیف، یا بیان راه حلی برای کاهش هزینه ها؛ یا بیان موضوعی برای صرفه جویی در زمان و انرژی ؛ از جمله مواردی هستند که مخاطب را برای مطالعه بروشورهای شما ترغیب خواهند کرد.

چاپ و طراحی بروشور

چاپ و ساخت بروشور


تاکتیک های توزیع بروشور

بیایید بروشورهای خود را توزیع کنیم؛ در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید آن را انجام دهید.

توزیع دست به دست

یکی از شیوه های رایج برای توزیع بروشورها توزیع دست به دست آنهاست. منظورم این است که شما یک نفر را استخدام می کنید تا برای شما بروشورهایتان را توزیع کند. همچنین شرکت هایی هم وجود دارند که در توزیع بروشورها می توانند به شما کمک کنند.

حضور در نمایشگاه ها

به نمایشگاه ها بروید و رو در رو با شرکت هایی که در نمایشگاه غرفه دارند در مورد محصولات و خدمات خودتان صحبت کنید. یا حتی اگر میخواهید تاثیر گذار تر ظاهر شوید؛ می توانید در همان نمایشگاه غرفه داشته باشید. (البته اگر بودجه شما این اجازه را به شما بدهد) در هر صورت داشتن یک استراتژی بازاریابی و فروش بیش از همه چیز مهم و حیاتی است.

استفاده از پست

اگر تصمیم گرفتید که بروشورهای خود را از طریق پست ارسال کنید؛ شاید بد نباشد در پاکت ها چیزی را به عنوان هدیه تبلیغاتی قرار دهید. مطمئنا این بر ماندگاری بروشورهای شما بی تاثیر نخواهد بود.

توزیع کاتالوگ ها در مراکز تجاری

مراکز تجاری و پاساژها از اصلی ترین مکان هایی هستند که مشتریان در مراجعه به آنها بدون قصد قبلی خرید می کنند. به این گونه مراکز که به آن ها نقطه خرید گفته می شود؛ کانتر اجاره کنید و به توزیع بروشورهای خود بپردازید؛ تبلیغات و توزیع کاتالوگ و بروشور در نقطه خرید حتما تاثیر گذار خواهد بود.

استفاده از مراکز رایگان

بعضی از مراکز مانند داروخانه ها؛ مطب پزشکان؛ بیمارستان ها و… محل هایی را برای ارائه بروشور ها تعبیه کرده اند. شما هم می توانید در صورت فراخور موضوعی از این محل ها استفاده کنید. اگر شما هم نکات مهم دیگری برای طراحی و چاپ بروشور موثر دارید؟ با ما به اشتراک بگذارید.


امروز را از دست ندهید …

تلفن سفارشات و مشاوره:۶۶۵۷۰۰۳۵

استودیو هنر امروز

موسسه فرهنگی هنری « آریا هنر امروز » مجموعه ای متشکل از جوانان متخصص و هنرمند است که از سال 1389 تا کنون در حوزه های: طراحی کاتالوگ، عکاسی، فیلم سازی، چاپ و تولید محتوا فعالیت می کنند. ||| امروز را از دست ندهید !

2 نظرات
  • محمد محمدی
    پاسخ
    ارسال شده در11:20 ب.ظ, دسامبر 4, 2019

    معمولا برای بعد چاپ تراکت و یا بروشور از سلفون با چه قطری استفاده می شود ؟

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت