طراحی هویت بصری

طراحی هویت بصری برند به شما این امکان را می دهد تا مخاطبان؛ تصویری از شما را که می پسندید؛ ببینند. طراحی «هویت بصری برند» در واقع طراحی مجوعه ای از باید ها و نباید ها در نحوه تعامل «هویت بصری برند» با رسانه های گوناگون است. در کنار این باید ها و نباید ها استاندارد سازی تمام آیتم های تصویری برند بر مبنای چشم انداز برند و استراتژی برند شکل می گیرد.

در میان تمام آیتم های طراحی گرافیک از لوگو گرفته تا جعبه و بسته بندی محصولات را می توان محصول نهایی هویت بصری برند دانست. ایجاد یک ساختار تصویری منسجم و به هم پیوسته به نحوی که مخاطب شما با مشاهده یکی از محصولات؛ متوجه ارتباط تصویری میان آن با سایر محصولات شود و هویت برند آن را بشناسد. در واقع نحوه تعامل مخاطبین شما وجوح تصویری سازمان و هویت برند شماست و در طراحی هویت سازمانی موثر است.

برای مشاهده تعرفه طراحی هویت بصری کلیک کنید.

اصول طراحی هویت بصری شامل موارد زیر می باشد:

1- استخراج نقشه معماری لوگو

2- تدوین رنگ سازمانی (چاپ، وب، پنتون)

3- تدوین فونت سازمانی

4- تدوین بایدها و نباید ها در مورد نشانه

5- تدوین حداقل فاصله عناصر با لوگو

6- ایجاد قواعد طراحی اوراق اداری

7- ایجاد ساختار اصلی و کلی طراحی

برای سفارش طراحی و چاپ کاتالوگ کلیک کنید

تفاوت برندینگ و هویت بصری برند

طراحی هویت بصری سازمانی را نباید با برند و برندینگ اشتباه گرفت. چرا که این سه دارای مفاهیم کاملا متفاوت اما در یک راستا هستند. برند ؛ احساسی است که مخاطبان شما با شنیدن نام آن به خاطر می آورند. احساسات مثبتی نظیر : کیفیت – راحتی – دوام – خدمات پس از فروش عالی و … برندینگ ؛ تمام عملیاتی است که شما در راستای ایجاد احساسات مثبت انجام می دهید.

مانند کمک به خیریه ها که تبلیغ مستقیم محسوب نمی شوند، اما در ایجاد یک برند محبوب تاثیر گزار است. هویت بصری برند؛ تصویری است که شما از خودتان به مخاطبان نشان می دهید. این تصویر در راستای هویت برند میتواند دارای مضامینی همچون: خلاق و پویا ، جدی – سخت کوش – منعطف و … باشد.


برای سفارش طراحی بروشور کلیک کنید


چند نمونه هویت بصری برندهای معروف

1- شرکت casper :

شرکت casper یک استارتاپ در حوزه تشک خواب است که نه فقط یک پیشگام در این صنعت محسوب می شود بلکه یک مدل بیزینسی جدید نیز محسوب میشود.رنگهای بژ و آبی آرامش بخش آنها ، به علاوه تصاویر طراحی شده با دست ، احساس راحتی را در همه موارد برای وب سایت آنها به ارمغان آورده است.

نمونه هویت بصری برند casper

2- شرکت headspace :

اپلیکیشن headspace که یک شرکت نوع آور در حوزه مدیتیشن محسوب می شود و دارای یک پالت رنگی شاد است که شادی را به ارمغان می آورد (و ماموریت برنامه مدیتیشن خود را ارائه می دهد: استرس کمتر ، شادی بیشتر).با نقل قول های الهام بخش و شخصیت های جذاب ، آنها تجربه ای منحصر بفرد را به کاربران خود ارائه می دهند.

نمونه هویت بصری برند headspace3- شرکت Airbnb :

درست مانند خدمات آنها ، مارک تجاری Airbnb همه چیز در مورد زندگی فعال را ارائه می دهد. آنها از طریق تصاویر زیبا از مردم و لوگوی صورتی پررنگ خود ، انسان ها را تشویق می کنند که از زندگی نهایت استفاده را ببرند و برای انجام این کار از Airbnb استفاده  کنند.

نمونه هویت بصری برند Airbnb

4- شرکت chobani :

ماست ممکن است محصول هیجان انگیزی نباشد، اما تیم این شرکت علاقه زیادی به هویت بصری چوبانی دارد. در بسته بندی آنها از رنگ سبز استفاده شده است که مواد طبیعی و تازه آنها را منعکس می کند و در عین حال زمینه ای را فراهم می کند که به میوه ها اجازه دهد تا تازه به نظر برسند.

نمونه هویت بصری برند chobani

کاربرد رنگ در طراحی هویت بصری برند

در مورد رنگ در هویت بصری مفاهیم اولیه ای وجود دارد که همه ما کم و بیش در مورد آنها می دانیم. اینکه رنگ آبی نماد آرامش است و سفید رنگ پاکیزگی ؛ جزء مفاهیم پایه این رنگ ها به حساب می آید. اما رنگ ها دارای مفاهیم و کارکردهای متفاوتی در موقعیت های مختلف هستند:

برای مثال رنگ نارنجی در صنایع شیمیایی علامت خطر محسوب می شود ؛ اما در طراحی کتاب برای کودکان نماد هوشیاری است. بنابراین نحوه استفاده از رنگ ها ، حجم و میزان گستردگی و موقعیت مورد استفاده ؛ در کارکرد و مفهوم پایه ای رنگ ها تاثیر گزار هستند.


برای سفارش چاپ جعبه کلیک کنید


چگونه هویت بصری طراحی کنیم ؟

پیش از شروع سفارش طراحی هویت بصری برند باید مطالب زیر را گرداوری کرد تا بتوان با چشم اندازی روشن در طراحی هویت بصری برند گام برداشت و مراحل طراحی هویت بصری به شرح زیر است:

  • تعریف چیستی و کارکرد شرکت
  • بیان ماموریت سازمانی و اهداف برند
  • بیان چشم انداز و دورنمای فعالیت برند

در تعریف شرکت باید زمینه های فعالیت برند، تخصص ها، کیفیت ها و مزیت های برند را در نظر گرفت. ماموریت سازمانی می تواند بیان چگونگی ایجاد یک کیفیت یا خدمات متمایز در محصولات یا خدمات باشد. چشم انداز برند گویای دورنما و برنامه ریزی میان مدت یا بلند مدت برند خواهد بود.


برای سفارش عکاسی صنعتی کلیک کنید


اجزای هویت بصری سازمانی و برند شامل چه آیتم هایی میتواند باشد ؟

پایه طراحی هویت بصری برند را باید در طراحی لوگو و اوراق اداری جستجو کرد ، چراکه طراحی لوگو و هویت بصری ارتباط نزدیکی دارند.

  • طراحی و یا انتخاب فونت(Type Face) سازمانی
  • طراحی لیبل محصولات
  • طراحی جعبه و بسته بندی محصولات
  • طراحی ایمیل
  • طراحی سایت
  • طراحی محتوای صفحات اجتماعی

* توجه داشته باشید که در صورت اضافه شدن هر یک از موارد فوق؛ دستمزد طبق تعرفه به فاکتور نهایی افزوده خواهد شد.


برای سفارش طراحی لوگو کلیک کنید


هویت بصری برند در واقع ؛ اصلی ترین و پایه ای ترین وجه متمایز کننده برند شما از سایر رقبایتان خواهد بود. بنابراین اگر شما هم قصد دارید تا بصورت حرفه ای وارد دنیای رقابت شوید ؛ پیش نیاز شما ارائه تصویری متمایز با کارکردی مشخص و بارز است. در این میان استودیو هنر امروز با داشتن سابقه ای طولانی در زمینه طراحی هویت سازمانی برند آماده همکاری با شماست. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه طراحی هویت بصری برند ؛ با ما در تماس باشید. و یا نمونه کارهای بیشتری از ما ببینید.


برای سفارش طراحی سررسید کلیک کنید


1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.